Data publikacji: 2015-07-28
O trendach rynku kosmetycznego rozmawiamy z Sylvainem Masse'em, Europe Haircare Market Leader oraz Marie Elliot, Europe Skincare Market Leader w firmie Dow Corning.
Jakie produkty i rozwiązania były prezentowane przez firmę Dow Corning podczas in-cosmetics 2015? W jakich aplikacjach są one wykorzystywane?
W tym roku na in-cosmetics pokazaliśmy Dow Corning® CB-3046 Fluid, przeznaczony do produktów do pielęgnacji włosów na bazie wody. Skutecznie zapobiega on elektryzowaniu się włosów, a przy tym ich nie obciąża i nie powoduje problemów ze stylizacją, które obserwujemy w przypadku produktów tego typu na bazie oleju. Zaprezentowaliśmy także Dow Corning® 3901 Liquid Satin Blend, czyli nowy składnik do pielęgnacji skóry o wyjątkowej reologii i konsystencji, doskonale nawilżający i niezwykle przyjemny w użyciu. Składnik ten, to odpowiedź na potrzeby konsumentów poszukujących pełni odczuć sensorycznych. Zapewnia nie tylko wrażenie satynowej skóry, ale także gładkość i nawilżenie, powszechnie kojarzone z młodzieńczym wyglądem.
Ponadto przedstawiliśmy Trend Lab 2015, czyli nasze nowe portfolio innowacyjnych koncepcji formulacyjnych, opracowanych w odpowiedzi na nadchodzące trendy w pielęgnacji skóry i włosów. Najnowsza edycja Trend Labs, której hasło brzmi „You are Unique”, koncentruje się na znaczeniu podkreślania naturalnego piękna i wyrażania siebie. Oprócz tego, firma Dow Corning zaprezentowała zestawy recepturowe SensaLift oraz H2O Infusion, w których wykorzystano najnowsze osiągnięcia w zakresie produktów do pielęgnacji włosów oraz ujędrniania skóry.
Co wyróżnia te rozwiązania na tle konkurencji? Co przesądza o ich innowacyjności?
Przeprowadzone przez naszą firmę badania rynku wskazały na istnienie luki – braku wodnych produktów zapobiegających elektryzowaniu się włosów. Konsumenci preferują produkty na bazie wody, ponieważ sprawiają one wrażenie znacznie lżejszych. Dow Corning® CB-3046 Fluid wypełnia tę lukę, ponieważ umożliwia produkcję skutecznych środków zapobiegających elektryzowaniu się włosów właśnie na bazie wody. Dodatkową korzyścią jest ułatwienie stylizacji, dzięki czemu fryzura dłużej zachowuje swój kształt, zwłaszcza u osób stosujących akcesoria do włosów (np. spinki). Jest to odpowiedź na rosnącą popularność tego typu ozdób, a także kolejna innowacyjna cecha Dow Corning® CB-3046 Fluid.
Z ankiety przeprowadzonej przez Mintel w roku 2011 wynika, że 30% konsumentów narzeka na wrażenia sensoryczne odczuwane podczas pielęgnacji skóry i dłoni. Oznacza to, że konsumenci poszukują nowych, ekscytujących i wyjątkowych doznań. Możemy je zapewnić poprzez bardziej intensywne pobudzenie zmysłów dzięki odpowiedniej konsystencji i postaci produktu, jego zapachowi oraz trwałemu wrażeniu pozostawianemu na skórze. Dow Corning® 3901 Liquid Satin Blend to składnik, który umożliwia zindywidualizowane tworzenie produktów zapewniających zróżnicowane i nieznane dotychczas poczucie luksusu.
Dow Corning to światowy lider w dziedzinie technologii silikonowej wykorzystywanej w kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała. W branży tej działamy od ponad 50 lat. Nasze silikony po raz pierwszy użyto w kremie do rąk już w roku 1958. Dzięki działającym na całym świecie nowoczesnym laboratoriom i szerokiej gamie unikalnych formulacji, doskonale rozumiemy działanie produktów do pielęgnacji skóry i włosów, znamy potrzeby konsumentów i potrafimy sprawić, że zyskują oni możliwość doskonałego wyglądu, a dzięki temu pewność siebie i dobre samopoczucie w każdym wieku.
Firma otrzymała za swoje produkty szereg prestiżowych nagród: EL-7040 – Najlepszy Nowy Składnik 2013; CE-1874 – pierwsze miejsce w konkursie Torch of Technology organizowanym podczas Dnia Dostawców na targach NYSCC 2014; MQ-1640 Flake Resin – nagroda dla najbardziej innowacyjnego kosmetyku / produktu do pielęgnacji ciała (Chiny 2011). Podczas tegorocznych targów in-cosmetics za Dow Corning® 3901 Liquid Satin Blend otrzymaliśmy nagrodę Gold Innovation Zone 2015.
Jak tegoroczne targi wyglądały na tle poprzednich edycji wydarzenia?
Jesteśmy pod wrażeniem sprawnej organizacji, a także liczby odwiedzających. Dla naszej firmy europejska edycja in-cosmetics w dalszym ciągu jest najważniejszym globalnym wydarzeniem, podczas którego możemy pokazać produkty i nawiązać dialog z branżą kosmetyczną.
in-cosmetics to impreza o kluczowym znaczeniu dla całej branży i jedne z najważniejszych targów przemysłu kosmetycznego. Potwierdzeniem tego są dane statystyczne. in-cosmetics to miejsce na prezentację innowacyjnych składników i technologii oraz pokazanie klientom, jak dzięki naszej wiedzy możemy im pomóc odpowiedzieć na potrzeby konsumentów i na kierunki rozwoju rynku.
CAŁY WYWIAD ZNAJDĄ PAŃSTWO W NR 2/2015 KWARTALNIKA "CHEMIA I BIZNES. RYNEK KOSMETYCZNY I CHEMII GOSPODARCZEJ". ZAPRASZAMY.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejInne rozmowy
WięcejWarto przeczytać
Rozwój opakowań z biokompozytów papier – tworzywa wciąż wymaga mnóstwa pracy
Prezes Seleny: jaka nauka dla biznesu płynie z pandemii?
Ustalenia dotyczące żeli wodno-alkoholowych
PKN Orlen: plany rozwojowe oparte są o alternatywne źródła energii
Cyfryzacja to pilna potrzeba
Grupa Azoty: innowacje w branży nawozowej
MOL: inwestycja w produkcję asfaltu modyfikowanego kauczukiem
PKN Orlen i Grupa Lotos: kolejny krok w drodze ku połączeniu
Laboratoria nawozowe podnoszą bezpieczeństwo produktu
Powstał pomysł stworzenia Polskiego Cyfrowego Operatora Logistycznego
TECHCO Forum – nowe wydarzenie w branży chemicznej
Synthos pracuje nad zielonymi kauczukami
Chemia potrzebuje banków, banki lubią chemię
Prezes Grupy Azoty: w czasie kryzysów chemia jest szczególnie ważna
Prezes Fluor: inwestycje chemiczne w Polsce i na świecie się różnią
Konferencja o mikrobiomie skóry w Londynie
Unilever: strategia ograniczania zużycia tworzyw sztucznych przynosi efekty
Jak firma napojowa przeszła na produkcję chemiczną?
Kremy do rąk przestają być produktem premium
Nowy prezes Grupy Azoty
Dwutlenek węgla w produkcji akrylanu sodu
Co trzeba wiedzieć, wprowadzając rozwiązania cyfrowe w przemyśle chemicznym?
Przemysł 4.0 na dobre wszedł do polskiej chemii
Wałbrzyska uchwała Stop Plastik trafiła do sądu
Jak powinien wyglądać system depozytowy?
Dyrektor BASF: innowacyjność i zrównoważony rozwój idą w parze
Lotos przygotowuje się do akcji remontowej o kryptonimie Wiosna
WięcejNajnowsze
WięcejPopularne
WięcejPolecane
WięcejKomentarze
Mamy ambitny plan inwestycyjny w obszarze biopaliw
Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen
Europejska Strategia Chemiczna powinna być lepsza
Mario Mensink, dyrektor generalny Cefic
Wodór to paliwo przyszłości
Józef Węgrecki, członek zarządu ds. operacyjnych w PKN Orlen
Recykling tworzyw oferuje wiele możliwości
Daria Frączak, członek zespołu naukowo-badawczego w spółce Clariter
Sytuacja w branży poliuretanów poprawia się
Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita
Newsletter
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...
Rafał Zdon
Jesteśmy dobrze przygotowani na wyzwania pandemii
Arkadiusz Supernak
Uczestniczymy w rozwoju polskiego przemysłu chemicznego
Tomasz Mikulski
Recyklat się sprawdza, gdyż nie każdy detal wymaga oryginału
Ferenc Horváth
Nie tylko Węgry, ale cała Europa Środkowo - Wschodnia jest miejscem naszego działania
Zsolt Laszlo Ligethy
Osiągniemy cele, pomimo pandemii koronawirusa
Daria Frączak
Jesteśmy bardzo innowacyjni, i to na skalę światową
Aleksandra Röhricht
Oferujemy doskonałą znajomość europejskiego rynku kolejowego i intermodalnego