Data publikacji: 2015-10-25
Cały dzień dyskusji o aktualnych trendach i branżowych wyzwaniach, ponad 120 uczestników z niemal 70 polskich oraz zagranicznych firm i instytucji, możliwość nawiązania ważnych kontaktów biznesowych oraz integracja branży – to najważniejsze efekty III Międzynarodowej Konferencji oraz Wystawy Przemysłu Chemii Gospodarczej.
Konferencja i wystawa miały miejsce 23 kwietnia br. w Warszawie. Umożliwiły spotkanie z firmami posiadającymi atrakcyjną ofertę w obszarze rozwiązań dla sektora chemii gospodarczej. W trakcie konferencji zaprezentowano najnowsze rozwiązania w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań surowcowych i technologicznych, wyszczególniono zrównoważone rozwiązania na rzecz ochrony środowiska oraz poruszono najistotniejsze kwestie rynkowe i legislacyjne. Wykłady, które złożyły się na spotkanie, podzielono na cztery panele tematyczne: zrównoważone rozwiązania na rzecz ochrony środowiska, surowce, innowacyjne rozwiązania oraz rynek i legislacja.
Organizacja przedsięwzięcia na taką skalę nie byłaby możliwa bez wsparcia Sponsorów, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania. Sponsorem Strategicznym była firma PCC Exol SA; zaś Sponsorami: Brenntag Polska Sp. z o.o., Hohenstein Laboratories GmbH & Co. KG i Stockmeier Chemia Sp. z o.o. i Spółka S.K. Patronem Merytorycznym została, podobnie jak przed rokiem, firma Deloitte Doradztwo Podatkowe. Wydarzenie promowały też Biuro ds. Substancji Chemicznych oraz Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości, a także wydawnictwa branżowe: Abrys Sp. z o.o. (wydawca czasopisma "EcoManager"), Fundacja Nanonet i Wydawnictwo Druk-Art (wydawca kwartalnika "Ważenie, Dozowanie, Pakowanie").
Tradycyjnie, poproszono uczestników o wypełnienie anonimowej ankiety na temat poziomu organizacji wystawy i konferencji oraz prezentowanych prelekcji. Noty maksymalne w przypadku organizacji konferencji, czyli 5 i 6, wystawiło łącznie 91% osób (wzrost o 4% w porównaniu do roku wcześniejszego); z kolei noty maksymalne (5 i 6), jeśli chodzi o zawartość merytoryczną spotkania wystawiło ponad 65% osób. Wszyscy pozostali przyznali organizatorom noty 4.
Uczestnicy spotkania zwracali uwagę na bardzo wysoki poziom organizacji, sprawne zarządzanie czasem prelekcji, ciekawe przedstawienie zagadnień przez prelegentów i bardzo dobre tłumaczenia. Ankietowani podkreślili konieczność rozszerzenia w kolejnych latach części wystawienniczej, która jest doskonałym miejscem do prowadzenia „rozmów kuluarowych”. Zaproponowano również listę zagadnień, które należałoby włączyć do zakresu merytorycznego następnych edycji konferencji: metodykę badań wyrobów chemii gospodarczej, zamienniki fosforanów, dodatki poprawiające własności użytkowe produktów. Wielu uczestników sugerowało także stworzenie panelu poświęconego wykorzystaniu nanotechnologii.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję konferencji i wystawy, która odbędzie się 15 kwietnia 2014 roku.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane