Data publikacji: 2018-08-21
Według agencji MarketsandMarkets, wykorzystanie tworzyw sztucznych w produkcji samochodów osobowych na globalnym rynku motoryzacyjnym rośnie na poziomie 10,9% rocznie.
Analiza rynku motoryzacyjnego pod względem wykorzystania tworzyw sztucznych w produkcji samochodów osobowych wskazuje, że z roku na roku wzrasta wykorzystanie polipropylenu, poliuretanu, polichlorku winylu, kopolimeru akrylonitrylo-butadieno-styrenowego, poliamidu, polietylenu wysokiej gęstości, poliwęglanu oraz politereftalanu butylenowego.
Przewiduje się, że rynek tworzyw do produkcji samochodów osobowych osiągnie wartość 47,33 mld dolarów do 2023 r. Obecnie jest to 28,2 mld dolarów. W okresie 2018-2023 skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) utrzyma się na poziomie 10,9%. Dzięki coraz bardziej rygorystycznym przepisom dotyczącym emisji gazów cieplarnianych oraz ogromnej wrażliwości cenowej, globalni producenci samochodów osobowych preferują tworzywa, jako najkorzystniejsze rozwiązanie materiałowe.
Spośród wykorzystywanych rodzajów tworzyw to segment poliamidów posiada najwyższą wartość wskaźnika CAGR (pod względem generowanych przychodów) – ponad 12%.
Największą wartość w produkcji samochodów osobowych generują tworzywa wykorzystywane w elementach pod maską. Oczekuje się, że zapotrzebowanie na nie wzrośnie ze względu na tendencję do zastępowania konwencjonalnych materiałów stosowanych obecnie w samochodach, trwałymi tworzywami oraz materiałami kompozytowymi. Dodatkowo, wysokie właściwości izolacyjne tworzyw sztucznych gwarantują ogromne możliwości w zakresie licznych zastosowań pod pokrywą silnika.
To region Azji i Pacyfiku wygeneruje największy udział w globalnym rynku motoryzacyjnym, jeśli chodzi o wykorzystanie tworzyw w produkcji samochodów osobowych. Największe zapotrzebowanie obserwuje się w Chinach, Indiach oraz Tajlandii. Jedną z głównych przyczyn jest wzrost zapotrzebowania na lekkie komponenty samochodowe, co z kolei doprowadziło do rozwoju rynku tworzyw sztucznych.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...