Data publikacji: 2015-09-10
BASF Polska i Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ otworzyli we Wrocławiu laboratorium chemiczne Rocznie będzie ono odwiedzane przez ok. 10 tys. uczniów z Dolnego Śląska.
BASF Polska i Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ otworzyli we Wrocławiu laboratorium chemiczne Rocznie będzie ono odwiedzane przez ok. 10 tys. uczniów z Dolnego Śląska.
Powstanie laboratorium to jeden z etapów realizacji partnerskiej umowy o współpracy, którą BASF Polska i Humanitarium podpisali pod koniec 2014 r. W nowej pracowni chemicznej uczniowie będa mogli przeprowadzać eksperymenty pod okiem kompetentnych animatorów i z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Wśród elementów specjalistycznego wyposażenia znajduje się m.in dygestorium chemiczne i magnetyczne mieszadło.
- Obok specjalistycznych laboratoriów przemysł chemiczny potrzebuje kreatywnych pomysłów, które w przyszłości przerodzą się w innowacyjne, a jednocześnie odpowiedzialne rozwiązania. Właśnie dlatego popularyzacja chemii wśród najmłodszych to jeden z najważniejszych obszarów zaangażowania społecznego BASF. Staramy się inspirować dzieci i młodzież, bo wiemy, że za klika lat to oni zadziwią nas swoimi pomysłami. Ponieważ uważamy Humanitarium za niezwykle profesjonalnego i kompetentnego partnera, to rozwijanie wspólnych działań stanowi dla nas gwarancję, że te innowacyjne pomysły nabiorą w przyszłości konkretnego wymiaru – mówi Marek Jagieła, dyrektor działu chemii przemysłowej i tworzyw sztucznych w BASF Polska.
Katarzyna Dorywała, wiceprezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ dodaje: - EIT+ jest miejscem nastawionym na rozwój innowacji, nowych technologii i badań na potrzeby przemysłu oraz współczesnej gospodarki. Powstająca tutaj przestrzeń badawcza oraz połączone w system laboratoria bio- i nanotechnologiczne już dzisiaj pozwalają realizować interesujące przemysł aplikacyjne projekty badawcze. Jesteśmy jednak świadomi, że innowacyjne pomysły powstają nie tylko dzięki nowoczesnej infrastrukturze, do tego potrzebny jest odpowiedni kapitał społeczny, którego budowę trzeba zacząć właśnie wśród dzieci. Realizowana w utworzonym przez nas Humanitarium misja upowszechniania nauki, przekazywania wiedzy poprzez doświadczenie wpisuje się w proces rozwoju nauki i przygotowania nowoczesnego społeczeństwa opartego na wiedzy.
- W Humanitarium nasze warsztaty i wystawy wyjaśniają tajniki nauk ścisłych i wprowadzają
w inspirujący świat doświadczeń. Przygotowany, chemiczny program edukacyjny składa się
z 20 scenariuszy warsztatów, o różnym poziomie przekazywanej wiedzy i stopniu trudności. W kolejnych etapach współpracy będzie się zmieniał i ewoluował. Współpraca z firmą BASF pozwoli nam zbliżyć edukację z przemysłem, wprowadzić nowe spojrzenie na chemię; dostrzec jej znaczenie i obecność w codziennym życiu, pokazać zastosowanie, zainteresować i wskazać możliwości zawodowego rozwoju – zaznaczyła Kamila Rak, dyrektor Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.
BASF Polska popularyzuje naukę chemii w Polsce już od wielu lat. Od 2010 r. firma jest wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.
Nowo otwarte laboratorium we Wrocławiu, to jedno z dwóch laboratoriów chemicznych, które będą działały na terenie Humanitarium. Kolejne zostanie uruchomione przez partnerów już w 2016 r.
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jest organizacją badawczo-rozwojową nastawioną na rozwój innowacji, nowych technologii i badań na potrzeby przemysłu
i współczesnej gospodarki. Łączy w sobie cechy zaawansowanego parku technologicznego, klastra tematycznego i instytutu badawczo - rozwojowego. Centrum posiada cztery budynki laboratoryjne, dzięki czemu tworzy sieć 40 nano- i biotechnologicznych laboratoriów z unikatową w skali kraju aparaturą badawczą, niezbędną do prowadzenia badań z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Humanitarium Ogrody Doświadczeń to jednostka edukacyjna Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...