Data publikacji: 2019-03-21
Niemiecki koncern Lanxess znacząco zwiększa moce produkcyjne alkoholu benzylowego. W zakładzie w Krefeld-Uerdingen wzrosną one o 30%. Ponadto planowana jest dalsza redukcja „wąskich gardeł” w Indiach.
Dwuetapowa rozbudowa zakładu w Krefeld-Uerdingen w Niemczech ma się zakończyć u schyłku 2019 r. Na działania związane z przekształceniami przewidziano kilkanaście milionów euro. Jednostka biznesowa Advanced Industrial Intermediates (AII) planuje ponadto rozwój indyjskiego oddziału w Nagdzie. Kilka usprawnień procesów produkcyjnych doprowadziło już w ostatnich latach do zwiększenia zdolności produkcyjnych w zakresie alkoholu benzylowego w tym kraju.
- Dzięki naszym dwóm zakładom w Niemczech i Indiach oraz planowanej ekspansji jesteśmy w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu naszych klientów, płynącemu z całego świata. Jesteśmy dobrze przygotowani do obsługi zarówno grup działających na skalę globalną, jak i małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Michael Ertl, szef linii biznesowej Benzyl Products & Inorganic Acids.
Alkohol benzylowy produkowany przez Lanxessa ma wiele zastosowań, np. służy jako rozpuszczalnik do powłok, past barwiących i chemikaliów budowlanych, jako środek konserwujący o wysokiej czystości do roztworów do wstrzykiwań i kosmetyków, a także jako syntetyczna substancja chemiczna. Inne zastosowania obejmują kleje, tworzywa sztuczne, włókiennicze środki pomocnicze, substancje zapachowe i aromatyzujące oraz chemikalia rolnicze. W Unii Europejskiej alkohol benzylowy jest zatwierdzony jako dodatek do żywności o numerze E1519 do produkcji substancji smakowych do niektórych napojów, słodyczy i wyrobów piekarniczych.
Jednostka biznesowa koncernu Lanxess stanowi część segmentu Advanced Intermediates, którego przychody ze sprzedaży w 2018 r. wyniosły 2,2 mld euro.
Lanxess jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2017 r. osiągnął sprzedaż w wysokości 9,7 mld euro. Obecnie zatrudnia ok. 19,2 tys. pracowników w 25 różnych krajach i jest reprezentowany przez 75 zakładów produkcyjnych na całym świecie.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...