Data publikacji: 2015-09-09
Umacnianie bezpieczeństwa chemicznego kraju poprzez perspektywę włączenia w te działania polskich producentów firm z sektora obronnego i przemysłu to cel stawiany sobie przez Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego (ICCSS).
- Wspólnie rozwijamy inicjatywę globalną, służącą podkreśleniu wagi poruszenia tematu bezpieczeństwa chemicznego. W tym celu zorganizujemy w Kielcach Światowy Kongres Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS. Mamy szansę na rozbudowanie inicjatywy w zakresie bezpieczeństwa chemicznego. Kongres i szkolenia plus targi to doskonała przestrzeń do wymiany najlepszych praktyk – twierdzi Krzysztof Paturej, prezes ICCSS.
Wydarzenie, które 18 - 20 kwietnia 2016 r. odbędzie się w Targach Kielce obejmie trzy obszary: bezpieczeństwo transportu; bezpieczeństwo otoczenia przemysłowego (m.in. cyberbezpieczeństwo); bezpieczną chemię wokół nas (tzw. zieloną chemię).
Oprócz przestrzeni przeznaczonej głównie dla specjalistów z zakresu bezpieczeństwa chemicznego, organizatorom kieleckiego Kongresu zależy na przybliżeniu zagadnień dotyczących codzienności. Stąd trzeci wymiar wydarzenia, który kładzie nacisk na edukację i podniesienie świadomości, jak wiele jest chemii wokół nas i co zrobić, aby nie była ona zagrożeniem.
- Naszym celem jest stworzenie środowiska, które potrafi żyć z chemikaliami. Nikt nie wie, że wokół nas istnieje ponad 100 tys. substancji chemicznych. Dlatego potrzeba stworzenia zasad i standardów, jak postępować, aby nie stały one jeszcze większym zagrożeniem – przyznaje Andrzej Jagusiewicz, były Główny Inspektor Ochrony Środowiska, aktualnie dyrektor ds. międzynarodowych w ICCSS.
Podczas Kongresu CHEMSS 2016 odbędzie się m.in. forum afrykańskie i ukraińskie.
- Znaczenie przemysłu chemicznego w krajach afrykańskich rośnie bardzo szybko. Kiedy mówię o szybkim rozwoju, to mam na myśli większe zużywanie paliw, nawozów, a to są produkty o składzie, który można używać do produkcji materiałów wybuchowych. Dla krajów afrykańskich Polska jest dobrym partnerem. Nie tylko ze względu na liczbę firm, zajmujących się chemią. Polska przez ostatnie 20-25 lat, pomimo swoich już dobrych rozwiązań bezpieczeństwa chemicznego, uczyła się od innych krajów świata – ocenia Philip Mibenge, prezes Polsko-Afrykańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...