Data publikacji: 2018-08-30
13 września w EXPO Warszawa odbędą się warsztaty opakowaniowe Label Innovations.
- Prace związane ze zmianą strategii, wdrożeniem zmian opakowania lub etykiety, zmianą lub rozszerzeniem kanałów dystrybucyjnych zawsze są procesem kosztownym, związanym z dużym ryzykiem i często przyprawiającym właścicieli firm o ból głowy. Jak przejść przez ten etap rozwoju płynnie, z maksymalnie zminimalizowanym ryzykiem oraz z gwarancją powodzenia? Można zlecić zadanie doświadczone agencji marketingowej. Ale barierą w realizacji tego procesu dla małych i średnich firm jest często budżet, który często zaczyna się od kwoty 0,5 – 1 mln zł. Dlatego większość firm próbuje radzić sobie swoimi siłami, zlecając na zewnątrz etapy procesu, których nie jest w stanie zrealizować (np. projektowanie graficzne opakowania, zamówienie opakowań i etykiet, realizacja partii próbnej produktu). W efekcie popełniają wiele kosztownych błędów, finalnie nie uzyskując w pełni zamierzonych celów. W natłoku innych obowiązków, zawodzi koordynacja całego procesu. Taki scenariusz jest często rzeczywistością, ale czy koniecznością? Okazuje się, że coraz więcej polskich niewielkich firm może pochwalić się sukcesami we wrażaniu nowych marek produktowych oraz zmianie strategii na skuteczniejszą – tłumaczą organizatorzy warsztatów Label Innovations z Etykiety.pl Etigraf.
Wydarzenie towarzyszy targom Festiwal Marketingu organizowanym w Centrum Targowo – Kongresowym EXPO XXI w Warszawie. Warsztaty Label Innovations przeznaczone są dla właścicieli oraz osób zarządzających markami oraz małymi i średnimi firmami, brand managerom oraz pracownikom działów marketingu.
Prelegentami będą eksperci w dziedzinie opakowań: wykładowcy uniwersyteccy, technolodzy druku, projektanci opakowań, prawnicy i eksperci od projektów UE.
- Podczas warsztatu „Kreacja unikalnych opakowań, czyli o trudnej przyjaźni drukarza z agencją reklamową” opowiemy o procesie zmiany strategii, wdrożenia nowej linii produktowej, procesie realizacji nowego logo i opakowań na przykładzie polskiej marki produktów do dezynfekcji. Będzie to studium przypadku realizacji wdrożenia projektu strategicznego przy minimalnym wkładzie własnych nakładów producenta, na przykładzie firmy Medisept. Będzie to historia współpracy właściciela marki oraz podmiotów zaangażowanych w projekt, wyszczególnieniem punktów krytycznych, które zadecydowały o sukcesie produktu na rynku – dodają organizatorzy wydarzenia.
W programie warsztatu znajdą się m.in. następujące zagadnienia:
- Pozycjonowanie produktu, a kreacja opakowania produktu na przykładach wdrożonych opakowań produktów konsumenckich, w tym marki Medisept (prelegenci: Jarosław Grzesica, strateg w studiu THIS oraz Mateusz Bąkała, dyrektor kreatywny w studiu THIS)
- Kreacja unikalnych opakowań, czyli o trudnej przyjaźni drukarza z agencją reklamową (prelegenci: Anita Czarniecka, prezes zarządu Etykiety.pl Etigraf oraz Iwona Studzińska, dyrektor ds. Rozwoju)
- Pozyskanie środków unijnych na realizację projektów wzorniczych (prelegent Kamil Pączkowski - design director w studiu THIS)
Prelekcje odbędą się przy współudziale Doroty Jędruch, przedstawiciela firmy Medisept.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...