Data publikacji: 2018-10-19
Na Podkarpaciu w Nowej Sarzynie powstanie „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna”. Będzie to miejsce doskonale przystosowane do prowadzenia działalności przemysłowej, z dostępem do niezbędnej infrastruktury technicznej (pary, gazu, prądu, wody i kanalizacji przemysłowej) oraz dogodnej infrastruktury drogowej i kolejowej. To szansa na dalszy rozwój przemysłu chemicznego w regionie.
Miasto Nowa Sarzyna posiada tradycje przemysłowe sięgające lat 30-tych XX wieku, a na jego terenie działają zakłady chemiczne CIECH Sarzyna. „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna” jest już przygotowany do przyjmowania nowych inwestorów, oferując działki o powierzchni od 1 do nawet 60 ha.
16 października br., w „Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis”, w podrzeszowskiej Jasionce, podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia „Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna”. To inicjatywa Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz spółki CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin i żywic. Partnerem Parku została Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.
Ważną przewagą tej lokalizacji jest bliska odległość od portu lotniczego Rzeszów Jasionka oraz drogi ekspresowej S19, a także sąsiedztwo sieci kolejowej (bezpośredni dostęp do bocznicy).
Inwestorzy zainteresowani prowadzeniem działalności przemysłowej powinni także zwrócić uwagę na możliwość ulokowania swojego biznesu w sąsiedztwie należących do Grupy CIECH zakładów CIECH Sarzyna, Elektrociepłowni Nowa Sarzyna oraz około 20 innych firm związanych z przemysłem chemicznym. Dodatkowo mogą liczyć na wsparcie ze strony władz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
- Nowa Sarzyna to miasto idealnie skrojone pod prowadzenie właśnie tego typu działalności. Dołożę wszelkich starań, aby „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna” - wspólna inicjatywa miasta i firmy CIECH Sarzyna - służył rozwojowi Nowej Sarzyny oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą liczyć na nasze wsparcie i dobrą współpracę. Wierzę, że przyczyni się to do wzrostu zatrudnienia oraz do umocnienia pozycji Nowej Sarzyny na gospodarczej mapie regionu - mówi Andrzej Rychel, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.
- Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, jako jeden z aktywniejszych kreatorów rozwoju regionu Podkarpacia objęła swoim doradztwem i wsparciem ideę utworzenia „Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna”. Wierzymy, że nasz potencjał kadrowy, doświadczenie i unikalna wiedza przyczynią się do tego, że teren ten w pełni wykorzysta szansę stania się jednym z ważniejszych akceleratorów rozwoju branży chemicznej nie tylko w naszym województwie, ale także w całej Polsce – dodaje Mariusz Bednarz, prezes zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
- Dynamiczny rozwój CIECH Sarzyna, czyli największego polskiego producenta środków ochrony roślin i żywic, eksportującego swoje produkty do 40 krajów całego świata, jest najlepszym przykładem tego, że „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna” to doskonałe miejsce na prowadzenie tego typu działalności. Dzięki licznym inwestycjom Grupy CIECH, dziś CIECH Sarzyna to jedne z największych zakładów chemicznych w Polsce, a Nowa Sarzyna przyciąga kolejne inwestycje przemysłowe, które doceniają przyjazną administrację samorządową oraz łatwy dostęp do niezbędnej infrastruktury technicznej i dogodnej infrastruktury drogowej i kolejowej - podkreśla Mariusz Grelewicz, prezes zarządu CIECH Sarzyna.
Aktualnie tworzenie „Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna” znajduje się na pierwszym etapie, a do dyspozycji inwestorów dostępne są tereny zlokalizowane przy wewnętrznej drodze dojazdowej, z dostępem do drogi powiatowej (ul. Popiełuszki) oraz w sąsiedztwie bocznicy kolejowej. Tereny te cechuje duża elastyczność w zakresie powierzchni (od 1 do 3 ha) oraz sąsiedztwo wszystkich niezbędnych mediów.
W drugim etapie, do dyspozycji inwestorów oddane zostaną tereny zlokalizowane bezpośrednio przy drodze łączącej Nową Sarzynę z drogą ekspresową S19 (11 km) z jednej strony i bocznicą kolejową z drugiej strony. Tereny te cechuje duża elastyczność w zakresie powierzchni - od 1 do aż 60 ha oraz dostępność wszystkich niezbędnych mediów
w sąsiedztwie.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...