Data publikacji: 2018-07-10
Agencja MarketsandMarkets przedstawiła raport na temat globalnego rynku środków antyadhezyjnych, analizowanego według składników, tj. emulgatorów, olejów roślinnych, wosków i estrów woskowych oraz przeciwutleniaczy.
Rynek środków antyadhezyjnych szacowany jest na 925,4 mln dolarów, ale do 2023 r. wzrośnie do kwoty 1,131 mld dolarów. Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) wynieść ma zatem 4,1%. Wpływ na to mieć ma zwiększone stosowanie środków antyadhezyjnych w przemyśle piekarniczym, większe zapotrzebowanie na składniki pochodzące z naturalnych źródeł oraz innowacje. Swoją rolę odegra także świadomość konsumentów w kwestii zdrowia i ochrony środowiska. Z drugiej jednak strony, międzynarodowe przepisy regulujące stosowanie środków antyadhezyjnych w żywności są kluczowymi czynnikami hamującymi wzrost rynku.
Raport szacuje się, że segment składników na bazie oleju roślinnego ma aktualnie największy udział w rynku środków antyadhezyjnych, wspólnie z segmentem składników płynnych, które to są stosowane przede wszystkim jako środek wspomagający uwalnianie z form, m.in. w produkcji elastycznych, półsztywnych i sztywnych poliuretanów. Płynny wosk nadający się do nakładania pędzlem jest używany głównie do nakładania aerografem, gdy wymagane jest dokładne pokrycie dużej powierzchni. Płynne środki antyadhezyjne są łatwiejsze w użyciu i mogą być nakładane bezpośrednio na powierzchnię formy, naczynia lub maszyny, dzięki czemu jest to praktyczniejsza i korzystniejsza forma, zwłaszcza w zastosowaniach przemysłowych.
Z raportu wynika również, że segment piekarniczy będzie miał największy udział w rynku w 2018 roku. Ponieważ tekstura i ogólny wygląd mają pierwszorzędne znaczenie dla akceptacji produktów spożywczych przez konsumentów, to środki antyadhezyjne stosuje się do wspomagania oddzielania wyrobów piekarniczych od pojemnika do pieczenia lub prażenia. Zastosowanie środków antyadhezyjnych w przemyśle piekarniczym pomaga producentom skrócić czas cyklu produkcyjnego, a także obniża nakłady pracy związane z miskami, tacami i formami do czyszczenia.
Największe zużycie środków antyadhezyjnych w przemyśle piekarniczym ma miejsce w Europie. Z kolei w regionie Azji i Pacyfiku stosowanie środków antyadhezyjnych jest niewielkie w stosunku do liczebności tamtejszej populacji. Można to przypisać stosunkowo niskiej sprzedaży produktów piekarniczych i mięsnych.
Wśród wiodących na rynku firm znajdziemy takie, jak Archer Daniels Midland Company, ADM; Avatar Corporation; Par-Way Tryson; AarhusKarlshamn, AAK AB oraz Associated British Foods; Mallet & Company; DowDuPont; IFC Solutions; Lecico; Lallemand Inc.; Masterol Foods; Puratos; Zeelandia; DÜBÖR Groneweg; Sonneveld oraz Bakels.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...