Data publikacji: 2015-08-13
Unilever podsumował cztery lata, w trakcie których realizowany był firmowy program „Życie w sposób zrównoważony”.
Spółka, będąca producentem wyrobów kosmetycznych i chemii gospodarczej, posiadająca w Polsce zakłady produkcyjne, pochwaliła się podjętymi przez siebie działaniami.
Za swoje najważniejsze dokonania na polskim rynku uznała fakt, iż jej marki rozwijane zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, takie jak Dove i Flora, odnotowują dwukrotnie wyższe wzrosty niż kilka lat wcześniej. W spółce nastąpiło zwiększenie efektywności ekologicznej we wszystkich czterech zakładach produkcyjnych na terenie kraju, co pozwoliło na redukcję emisji CO2 na tonę produkcji o 14% w porównaniu z 2013 r. i o 72% z 2008 r.
Doprowadzono także do podniesienia efektywności operacyjnej w codziennej pracy przedstawicieli handlowych. Pozwoliło to m.in. zmniejszyć dystans przemierzany przez agentów handlowych na polskich drogach średnio o 12%, przy jednoczesnym zwiększeniu liczby odwiedzonych klientów o blisko 60%.
Jednocześnie jeśli chodzi o globalną aktywność Unilevera, to dzięki zastosowaniu eko-efektywności w zakładach produkcyjnych koncern zaoszczędził od 2008 r. blisko 400 mln euro. Ponad 55% surowców rolniczych wykorzystywanych przez Unilever w ubiegłym roku zostało pozyskanych w sposób zrównoważony (cel na 2020 r. to 100%).
2014 r. przyniósł sukcesy również na polu ograniczenia śladu środowiskowego – osiągnięto bowiem cel w ramach inicjatywy „Zero waste to landfill”, dzięki której ponad 240 fabryk Unilever w 67 krajach świata umieszcza na składowiskach wyłącznie niebezpieczne odpady, które nie mogą zostać ponownie wykorzystane.
- Ostatnie lata pokazują, że wprowadzenie idei zrównoważonego rozwoju, jako integralnej części naszego biznesu, było najlepszą decyzją jaką mogliśmy podjąć. Będziemy konsekwentnie realizować i dostosowywać ten model do nowych okoliczności, ponieważ zrównoważony rozwój napędza nasze innowacje i stymuluje wzrosty. Niezmiernie cieszy nas też fakt, że te starania doceniają konsumenci, coraz częściej wybierając marki, w które wpisany jest zrównoważony rozwój i cel społeczny, takie jak Dove czy Flora. Wzrosty marek odpowiedzialnych społecznie, stanowiące połowę globalnego rozwoju spółki w 2014 r., tylko utwierdzają nas w słuszności tych działań – podsumowuje Harm Goossens, prezes firmy Unilever w Europie Środkowo-Wschodniej.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...