Data publikacji: 2020-11-23
Polski operator kolejowy Transchem rozpoczął pracę z wykorzystaniem technologii firmy Nexxiot w urządzeniach cyfrowych swojego taboru. W tym celu obie firmy zawarły umowę o kooperacji. Głównym celem Transchemu jest poprawa zrównoważonego rozwoju i kontroli jakości dostarczanych przez siebie towarów.
W wyniku zawartej umowy Nexxiot umożliwia Transchemowi gromadzenie i analizę danych niezbędnych do podejmowania korzystniejszych decyzji na rzecz poprawy wydajności działań.
- Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu Transchem doskonale wie, co jest potrzebne, by świadczyć usługi swoim klientom z branży chemicznej i energetycznej. Jako licencjonowany przewoźnik kolejowy dostarcza wagony kolejowe i trakcję oraz tabor w liczbie ponad 1000 wagonów i operacji w całej Europie. Ponieważ jako przewoźnik koncentrujemy się na innowacyjnych rozwiązaniach i usługach, to kwestia zrównoważonego rozwoju znalazła się na pierwszym miejscu programu działania firmy. Zauważyliśmy, że dla części naszych partnerów kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem i szkodliwymi emisjami nie są tak istotne jak dla nas. Dlatego chcemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by obniżyć poziom zbędnych emisji i zapewnić jak najwyższą jakość przewożonych towarów. Nasi klienci polegają na nas w tym zakresie – opowiada Rafał Cisek, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej w Transchemie.
Firma przewozi płynne towary masowe, z których wiele wykazuje wrażliwość na temperaturę. Niektóre z tych chemikaliów są żrące lub łatwopalne, co oznacza, że wymagają iskrobezpiecznego sprzętu monitorującego, którego stosowanie w niebezpiecznych środowiskach przemysłowych jest bezpieczne. Inne towary wymagają aktywnego monitorowania w zakresie temperatury, tak by możliwe było ich rozładowanie we właściwym miejscu i czasie. Przykładowo smoła lub bitumin nie wypłyną z rur, jeżeli jest zbyt zimno.
- Często mamy wrażenie, że nasi partnerzy przegrzewają produkt „dla bezpieczeństwa”, to jednak prowadzi wyłącznie do powstawania nadmiernych kosztów i marnowania energii cieplnej, co z kolei wywołuje gwałtowny wzrost emisji - wyjaśnia Cisek.
Rozwiązanie Nexxiotu w zakresie cyfryzacji taboru może spełnić wszystkie wspomniane wcześniej wymagania, by procesy Transchemu stały się transparentne.
- Nexxiot prezentuje zintegrowane podejście do technologii oraz cieszy się reputacją innowatora i lidera na rynku. Obecnie pozwala nam to na dokonywanie ocen wdrażania rozwiązań grzewczych w czasie rzeczywistym i na określanie, ile czasu będzie wymagać zarządzanie harmonogramami załadunku i rozładunku. Oznacza to, że oszczędzamy na operacjach manewrowych dzięki lepszemu zarządzaniu ruchem, zapewniamy klientom wyższą jakość oraz uzyskujemy lepszą widoczność usług naszych partnerów, co pozwala nam na osiągnięcie naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju – dodaje Rafał Cisek.
Nexxiot zapewnia wszechstronne rozwiązanie z czujnikami, bramkami, systemem zarządzania urządzeniami i danymi, a także kompletną analitykę i raportowanie. Dzięki tej innowacyjnej technologii firmy z sektora kolejowych przewozów towarowych mogą śledzić, lokalizować i zabezpieczać ładunek przy pomocy inteligentnych alarmów o globalnym zasięgu i z bezkonkurencyjną dokładnością poniżej jednego metra.
- Zwrócenie się w stronę aktualnych globalnych megatrendów w zakresie poprawy zrównoważonego rozwoju i zapewnienie przejrzystości łańcucha dostaw pozostaje w zgodzie z naszymi motywacjami. Nasi klienci pragną oszacowywać i nieprzerwanie ulepszać politykę ekologiczną swoich partnerów oraz uczestników łańcucha dostaw, aby uzyskiwać pełny obraz rzeczywistego zużycia energii i wydajności. Wdrożenie tej technologii otwiera drogę do licznych zwycięstw o wartości społecznej, środowiskowej i biznesowej – zapewnia Monika Ferenz, dyrektor zarządzająca Nexxiot na Polskę.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...