Data publikacji: 2015-07-20
Firmy BASF i Poietis podpisały umowę badawczo-rozwojową dotyczącą technologii biodrukowania 3D do zaawansowanych zastosowań skórnych.
Współpraca obydwu firm pozwoli udoskonalić biodrukowane trójwymiarowe modele tkanek, które wspierają rozwój i testowanie kosmetycznych substancji bioaktywnych do zastosowań skórnych.
Francuski Poietis to pierwsza firma na świecie, która zaczęła stosować biodrukowanie 3D wspomagane laserowo. W oparciu o swe doświadczenie w zakresie inżynierii tkanek i biodrukowania, chce wraz z BASF, rozwijać zastosowanie technologii biodruku do udoskonalenia modelu substytutu skóry Mimeskin BASF.
Technologia biodrukowania 3D wspomaganego laserowo, dzięki której można reprodukować organiczne tkanki, umożliwia precyzyjne pozycjonowanie komórek skóry w trójwymiarowych strukturach. W ten sposób komórki są kultywowane w modelu skóry Mimeskin produkowanym przez BASF, który jest najbliższym substytutem oryginalnej fizjologicznej tkanki ludzkiej skóry.
- Dzięki długoletniemu doświadczeniu w zakresie rozwiązań przeznaczonych na rynek dermokosmetyki, BASF rozumie korzyści płynące ze wspomaganego laserowo biodrukowania 3D w porównaniu z konwencjonalnymi technologiami kultur komórkowych i innymi metodami biodrukowania. Nasze partnerstwo kładzie nacisk na biodrukowane modele tkanek, jako alternatywę dla testów na zwierzętach w kosmetyce i dermofarmacji - powiedział Fabien Guillemot, założyciel i prezes firmy Poietis.
Technologia biodruku Poietis umożliwia udoskonalenie modelu skóry BASF Mimeskin dzięki zaawansowanej rozdzielczości druku. Technologia wspomaganego laserowo biodruku będzie wykorzystywana na początku do umożliwienia automatycznej reprodukcji Mimeskin, zaś na późniejszym etapie do bardziej zaawansowanych modeli zawierających zaawansowane typy komórek.
- W porównaniu z innymi metodami biodruku, technologia wspierana laserowo zapewnia wyższą rozdzielczość, jeśli chodzi o ułożenie komórek. Partnerstwo z Poietis umożliwia BASF zabezpieczenie swojej przewagi strategicznej w zakresie lepszego zrozumienia mechanizmów działania skóry, co wspiera rozwój i testowanie zaawansowanych kosmetycznych substancji bioaktywnych do zastosowań skórnych - zauważa Sebastien Cadau, odpowiedzialny za rozwój inżynierii tkankowej w BASF.
Francuska firma Poietis specjalizuje się wykorzystywaniu wspieranej laserowo technologii biodruku do projektowania, opracowywania i produkcji tkanek biologicznych. Technologia opiera się na zasadach druku 3D i polega na montażu warstwy po warstwie elementów tkanek biologicznych zgodnie z wcześniej zdefiniowaną organizacją cyfrowego projektu 3D. Wyłączne wykorzystanie technologii umożliwia produkowanie bardziej złożonych, wytrzymałych i zindywidualizowanych tkanek niż te obecnie uzyskiwane konwencjonalnymi metodami kultur komórkowych i inżynierii tkanek.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...