Data publikacji: 2019-11-20
Koncern Solvay uruchomił dwa centra innowacji poświęcone kompozytom termoplastycznym. Jednostki powstały w Belgii i Stanach Zjednoczonych. Wzmacniają kompetencje firmy w zakresie badań nad materiałami o wysokiej wydajności potrzebnymi w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym oraz ropy i gazu.
Otwarcie centrów jest kolejnym krokiem Solvay’a na drodze rozwoju materiałów kompozytowych. W kwietniu tego roku firma zwiększyła moce produkcyjne dla zaawansowanych termoplastycznych kompozytów.
- Nowe centra badań i innowacji w Belgii i Stanach Zjednoczonych oraz nasze niedawne rozszerzenia zdolności produkcyjnych, uzupełniają infrastrukturę w obszarze kompozytów, aby wspierać przemysłową adaptację technologii materiałów termoplastycznych. Centra zapewniają najnowocześniejsze zasoby i możliwości, aby towarzyszyć klientom w projektowaniu, prototypowaniu i testowaniu części z kompozytów oraz pozwalają na znaczne przyspieszenie czasu wprowadzania tych materiałów na rynek - powiedział Augusto Di Donfrancesco, członek Komitetu Wykonawczego koncernu Solvay.
Centrum rozwoju produktu w Alpharetta w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych zajmie się innowacjami i rozwojem kompozytów termoplastycznych nowej generacji. Pracujący tam naukowcy mają za zadanie wykorzystać własną wiedzę na temat polimerów i włókien węglowych, począwszy od projektowania polimerów i rozwoju kompozytów, aż po produkcję masową.
Centrum w Brukseli w Belgii koncentrować się będzie na bliskiej kooperacji z klientami w celu przyspieszenia wprowadzania na rynek kompozytów termoplastycznych. Centrum zapewni inżynierię wirtualną, ułatwiającą symulację zaawansowanych części i systemów, a także drobiazgową analizę właściwości materiałów; szybkie prototypowanie złożonych małych i średnich części; a także zaawansowane testy mechaniczne i walidację materiałów.
Zaawansowane materiały kompozytowe firmy Solvay zastępują cięższe metale, przyczyniając się do obniżenia całkowitego kosztu produkcyjnego. W transporcie pomagają samolotom i samochodom stać się lżejszymi, zmniejszając przez to zużycie paliwa i emisje CO₂ oraz pozwalając na większą swobodę projektowania lub poprawiając aerodynamikę. W przemyśle ropy i gazu stanowią materiał do budowy rur, które w przeciwieństwie do rur z metalu są mniej podatne na korozję.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...