Data publikacji: 2019-07-03
Czołowy producent farb w Polsce, czyli Grupa Śnieżka oczekuje w kolejnych miesiącach wzrostu wartości rynku farb i lakierów nawet w przypadku utrzymania się wolumenów sprzedaży na zbliżonych poziomach.
Oczekiwany przez Śnieżkę wzrost wartości rynku farb i lakierów oparty na założeniu, że w przyszłości utrzyma się obserwowany w 2018 r. trend wybierania przez klientów produktów droższych (z segmentów value for money i premium), charakteryzujących się wyższą jakością. W przypadku kontynuacji tego trendu, nawet w przypadku wzrostu wartościowego rynku farb i lakierów, możliwe będą niewielkie zmiany wolumenów sprzedaży, ponieważ produkty z wyższych segmentów cenowych charakteryzują się wyższą wydajnością i – tym samym do wymalowania danej powierzchni potrzeba mniej litrów produktu, a otrzymany efekt jest trwalszy.
Jednocześnie przedstawiciele Śnieżki przewidują, iż w związku z wejściem w życie nowych regulacji Parlamentu Europejskiego, których celem jest zwiększenie poziomu ochrony zdrowia i środowiska, będzie nasilała się konieczność zmian wybranych surowców potrzebnych do produkcji farb i lakierów. Niezbędne będzie zatem znalezienie przez producentów nowych, najczęściej droższych zamienników, które są bardziej przyjazne dla środowiska.
Na rynku polskim Grupa planuje kontynuować rozwój w dwóch największych segmentach. Pierwszy segment to rynek niezależny, składający się głównie z firm handlowo-usługowych opierających się na obsłudze firm wykonawczych, inwestorów, konsumentów ostatecznych, w lokalnym zasięgu działania (około 65% całego rynku). Drugi segment to rynek marketów budowlanych typu DIY (około 35% całego rynku).
Grupa Kapitałowa Śnieżka to lider rynku farb i lakierów w Polsce w segmencie wyrobów dekoracyjnych, lider rynku w segmencie farb wodnych na Ukrainie, a także jeden z wiodących producentów szpachli gipsowych na Białorusi.
W 2018 roku Grupa Kapitałowa Śnieżka sprzedawała swoje produkty na 26 rynkach. Głównymi rynkami były Polska, Ukraina i Białoruś. Roczne przychody Grupy osiągnięte na tych trzech rynkach stanowiły w minionym roku 95,1% skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...