Data publikacji: 2016-02-05
Selvita, lider polskiego i środkowoeuropejskiego rynku biotechnologicznego, otwiera laboratoria w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii (WCZT). Będzie w nich prowadzić badania na zlecenie największych światowych koncernów farmaceutycznych i chemicznych.
W Krakowie, gdzie znajduje się siedziba Selvity, do jej dyspozycji jest 2,7 tys. m2 powierzchni laboratoryjnej. W Poznaniu początkowo będzie to 500 m2. W Krakowie pracuje 300 osób, w stolicy Wielkopolski na starcie zatrudnienie znajdzie ok. 50 osób, potem ta liczba ulegnie podwojeniu. Laboratoria w Poznaniu swoją działalność zainaugurują na przełomie sierpnia i września 2016 r. W minionym roku Selvita otworzyła też biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie: w pobliżu Bostonu i San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii.
- Blisko 90% przychodów Selvity pochodzi obecnie od klientów zagranicznych, przede wszystkim z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Oczekujemy, że dzięki bezpośrednim zaistnieniu na największych światowych rynkach liczba zleceń wzrośnie, a wraz z nią rosnąć będzie także zatrudnienie w naszej firmie – tłumaczy Mirosława Zydroń, członek zarządu firmy.
Na początku poznański obiekt będzie przede wszystkim realizował zlecenia usługowe, ale docelowo ma zostać „drugim sercem Selvity”, aktywnie uczestnicząc w prowadzonych projektach innowacyjnych.
- Świadczymy usługi dla firm z całego świata, przede wszystkim z sektora medycznego i chemicznego. Wśród nich znajduje się siedem z dziesięciu największych koncernów farmaceutycznych. Posiadamy jednocześnie portfel kilkunastu własnych projektów innowacyjnych, w ramach których opracowujemy nowe, oryginalne leki, głównie na raka. Część z nich realizujemy we współpracy z takimi koncernami, jak Merck czy H3 Biomedicine – dodaje Mirosława Zydroń.
Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Istnieje od 2007 r. Obecnie zatrudnia 314 pracowników, w tym 94 z tytułem doktorskim.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...