Data publikacji: 2012-06-14
Zakłady Azotowe Puławy wprowadziły system Zarządzanie przez Cele, którego efektem ma być uruchomienie operacyjnego narzędzia do wdrażania elementów strategii spółki w codziennym jej działaniu.
System ma służyć realizacji strategicznych zamierzeń zarządu poprzez przekazywanie kluczowym menadżerom konkretnych rocznych celów.
- Chcemy, żeby pracownicy jasno rozumieli czego się od nich oczekuje. Przełożeni muszą te oczekiwania zdefiniować a pracownicy powinni wyznaczyć sobie cele i zadania zgodne z celami przełożonych. Elementem uzupełniającym będzie system motywowania, który ma zachęcać pracowników do większej kreatywności. Jesteśmy przekonani, że system ten doprowadzi do sytuacji, w której pracownik będzie znał swoje miejsce i rolę w firmie oraz gradację wyznaczonych zadań i celów. Nadrzędnym celem całego projektu będzie zatem podniesienie efektywności naszej pracy - wyjaśnia Zenon Pokojski, członek zarządu odpowiedzialny za Strategię i Rozwój Puław.
Jednym z kluczowych celów projektu jest również wzmocnienie zaangażowania i aktywności kadry menadżerskiej oraz jej orientacja na priorytetach spółki.
Systemem objętych jest 145 menadżerów, w tym zarząd i dyrektorzy. Prace nad budową i wdrożeniem systemu rozpoczęto w lutym 2012 roku przy wsparciu konsultantów z Francuskiego Instytutu Gospodarki (FIG Polska).
Zaproponowane przez konsultantów rozwiązania pozwoliły na skaskadowanie celów zarządu na wszystkie stanowiska objęte systemem oraz pełną algorytmizację celów, tzn. zastosowanie wyłącznie mierników ilościowych i ilościowo-jakościowych dających wynik liczbowy, co pozwoli jednoznacznie określić poziom realizacji celu na koniec każdego okresu.
- Stopień realizacji celów musi być mierzalny i tak przygotowaliśmy ten system. Będziemy prowadzić rozmowy śródroczne i roczne z menedżerami realizującymi wyznaczone cele. Dla tych, którzy je wykonają na satysfakcjonującym poziomie przewidziane są nagrody, natomiast najważniejsze jest to by każdy menedżer jednoznacznie wiedział, czego od niego oczekuje organizacja - uzupełnia Zenon Pokojski.
Pierwszy przegląd realizacji celów ustalono na koniec roku 2012.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...