Data publikacji: 2011-06-27
Prezes Puław Paweł Jarczewski będzie sprawował ważne funkcje w Fertilizers Europe (Europejska Organizacja Producentów Nawozów, dawniej EFMA).
Taką decyzję podjęło Walne Zgromadzenie członków Fertilizer Europe, które obradowało 16-17 czerwca pod Marsylią. Prezes Jarczewski został wybrany na wiceprezydenta FE oraz Przewodniczącego Komitetu Ekonomicznego.
- Po konsultacji z innymi producentami regionu, a szczególnie Węgrami, Litwinami, Czechami, a także Niemcami i Austriakami, została wysunięta propozycja, aby to Puławy objęły strategiczną rolę w Organizacji w oparciu o dwa najważniejsze miejsca w kierownictwie FE. Tym samym prezes zarządu Puław Paweł Jarczewski został wybrany na Przewodniczącego Komitetu Ekonomicznego, odnoszącego się do działań w zakresie procesów antydumpingowych, polityki handlowej, całej rundy negocjacyjnej w ramach Światowej Organizacji Handlu (WTO) oraz wszystkich aspektów związanych z konkurencyjnością przemysłu – informuje Hubert Kamola, dyrektor handlowy Puławy SA, który reprezentował spółkę podczas Walnego Zgromadzenia członków FE.
Zastępcami prezesa Jarczewskiego w Komitecie Ekonomicznym będą Brytyjczycy z GrowHow oraz Szwajcar z firmy Yara.
Kolejne bardzo ważne rozstrzygnięcie to powierzenie funkcji wiceprezydenta Fertilizer Europe Pawłowi Jarczewskiemu, obok Tora Holby, który jest osobą zarządzającą biznesem nawozowym w Yara. To grono osób będzie wyznaczało w najbliższym czasie kierunki Organizacji Europejskiej Nawozów, będzie decydowało o akcentach, polityce, kontaktach na poziomie globalnym.
- Jest to niewątpliwie duży sukces, związany z dużą odpowiedzialnością. Sukces zbudowany na profesjonalizmie i kompetencjach, jak również zaufaniu naszych partnerów z centralnej i wschodniej Europy, którzy w poszukiwaniu wsparcia i prezentowania jednolitego głosu w zakresie interesów wybrali właśnie naszą Spółkę w osobie Prezesa Pawła Jarczewskiego – dodaje Hubert Kamola.
W najbliższym czasie przed Fertilizers Europe stoi kila ważnych wyzwań. Są to m.in.: kwestia ETSu i emisji dwutlenku węgla, polityka liberalizacji Unii Europejskiej i określonych interesów producentów rynku wewnętrznego oraz konieczność stosowania ochrony handlu, gazu łupkowego(shale gas) i promocja tego kierunku, jako alternatywnego w zakresie dostaw gazu, jak również polityki kosztowej producentów nawozów. W zakresie Komitetu Ekonomicznego najważniejsze działania odnoszą się do kwestii przypadków antydumpingowych na wybrane produkty w stosunku do określonych krajów.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...