Data publikacji: 2016-12-05
Odbyło się pierwsze posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Przemysłu Chemicznego. To grupa, która ma pracować na rzecz interesów polskiej branży chemicznej.
Na inauguracyjnym posiedzeniu wybrano prezydium zespoł. Przewodniczącym został poseł Piotr Cieśliński, wiceprzewodniczącymi posłowie: Sylwester Chruszcz, Jolanta Hibner, Kazimierz Matuszny, Paweł Pudłowski oraz Krzysztof Paszyk.
Zespół składa się z 14 członków. Pełny skład Zespołu: Piotr Cieśliński, Paweł Bańkowski, Andrzej Czerwiński, Waldy Dzikowski, Artur Gierada, Jolanta Hibner, Alicja Kaczorowska, Włodzimierz Karpiński, Leszek Korzeniowski, Józef Lassota, Jerzy Materna, Kazimierz Matuszny, Krzysztof Paszyk, Paweł Pudłowski.
Członkowie Zespołu stanowić mają niepolityczną grupę, zainteresowaną problematyką polskiego przemysłu chemicznego. Celem powołania Zespołu jest stymulowanie rozwoju i innowacyjności sektora, w szczególności poprzez stworzenie warunków implementacji najlepszych praktyk biznesowych zagranicznych firm oraz rozwiązań wspomagających akwizycje i inwestycje polskiego przemysłu chemicznego na świecie, ale także skoordynowanie działań legislacyjnych z rozwojem przemysłu chemicznego w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego, energetycznego i klimatycznego Polski oraz konsultacje ze krajowymi i europejskimi środowiskami i organizacjami branżowymi w celu diagnozowania potrzeb i rozwiązywania problemów rodzimego przemysłu chemicznego.
Na pierwszym posiedzeniu Zespół powołał ekspertów: Tomasza Zielińskiego, prezesa zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego oraz Tomoho Umedę, od lat doradzającego przemysłowi chemicznemu.
- Powstanie Zespołu jest odpowiedzią na potrzeby sektora chemicznego w zakresie umacniania pozycji konkurencyjnej - powiedział Tomasz Zieliński, prezes PIPC.
Kolejne posiedzenie Zespołu odbędzie się w pierwszej połowie stycznia 2017 r.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...