Data publikacji: 2019-10-07
Wchodząca w skład Grupy Azoty spółka Agrochem Puławy i GreenLab, czyli spółka zależna Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa podpisały porozumienie w sprawie współpracy handlowej i wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.
Zawarte przez obydwa podmioty porozumienie pozwolić ma, zgodnie z intencją stron, na bardziej efektywne funkcjonowanie należących do KOWR spółek hodowlanych i uprawy roślin. Ponadto stwarza możliwość poszerzenia oferty produktowej Grupy Azoty i otwiera pole do współpracy przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla polskiego rolnictwa.
W efekcie zawartego porozumienia Agrochem Puławy będzie dostarczał nawozy i inne materiały niezbędne do prowadzenia działalności przez spółki będące w nadzorze właścicielskim KOWR. W imieniu 41 spółek hodowlanych i uprawy roślin, należących do KOWR, będzie działał GreenLab, dokonując analizy ich potrzeb, prowadząc postępowania ofertowe i negocjując ceny. Zawarte porozumienie pozwolić ma na zaopatrzenie jednostek, mających szczególne znaczenie dla produkcji rolnej w Polsce w nawozy najwyższej jakości na optymalnych warunkach.
- Mimo, że nie jest to łatwe zadanie na dzisiejszym rynku rolniczym, to jednak szukamy rozwiązań, dzięki którym polskie rolnictwo będzie mogło nadal się rozwijać - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.
- Dzisiejsze porozumienie to prosta droga do tworzenia wspólnego centrum zakupowego, dzięki któremu państwowe spółki będą mogły negocjować zupełnie z innej pozycji, to znaczy bardzo dużego podmiotu gospodarczego. To także drogowskaz dla całej polskiej branży rolno-spożywczej, a w szczególności dla gospodarstw indywidualnych - ocenił Grzegorz Pięta, dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
- Traktujemy zawarcie tego porozumienia jako pierwszy krok do nawiązania szerszej współpracy, przede wszystkim w zakresie prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych. Jestem przekonany, że ekspercka wiedza gromadzona w spółkach nadzorowanych przez KOWR, w połączeniu z potencjałem intelektualnym, możliwościami technologicznymi i biznesowymi Grupy Azoty przyniosą korzyści nie tylko wszystkim stronom umowy, ale także całemu polskiemu rolnictwu i szerzej polskiej gospodarce – ocenił Michał Lange, prezes Agrochem Puławy.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...