Data publikacji: 2015-10-16
Podpisano porozumienie w celu polepszenia bezpieczeństwa oraz zarządzania chloro-alkaliami. Sygnatariuszami są Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego oraz The Chlorine Institute.
Podpisano porozumienie w celu polepszenia bezpieczeństwa oraz zarządzania chloro-alkaliami. Sygnatariuszami są Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego oraz The Chlorine Institute.
Przedstawiciele Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego (ICCSS) oraz The Chlorine Institute (CI) zawarli porozumienie o współpracy, mające na celu intensyfikację wysiłków zmierzających do poprawy zasad i norm, rozwijania i przeprowadzania programów szkoleniowych oraz dobrowolnych inicjatyw, a także wymiany ekspertyz i najlepszych praktyk zmierzających do usprawnienia bezpieczeństwa związanego z użyciem chlorków metali alkalicznych na świecie.
- Przemysł chemiczny odgrywa kluczową rolę w tworzeniu bezpiecznych i zrównoważonych zasad postępowania, mających chronić zarówno pracowników, jak i społeczeństwo przed emisją toksycznych substancji chemicznych. Sektor ten odpowiada także za promowanie pokojowego korzystania ze zdobyczy chemii. CI oraz ICCSS mają wspólny interes w obszarach edukacji, badań oraz szkoleń związanych z bezpieczeństwem substancji chloro-alkalicznych w całym cyklu życia produktu. Dzięki wspólnym wysiłkom, nasze instytucje oraz ich członkowie będą mogły zintensyfikować działania poprawiające bezpieczeństwo oraz zarządzanie takimi produktami – mówi Krzysztof Paturej, prezes zarządu ICCSS.
W ramach zawartego porozumienia, Chlorine Institute będzie partnerem Światowego Kongresu Bezpieczeństwa Chemicznego i towarzyszących mu Międzynarodowych Targów Bezpieczeństwa Chemicznego, które odbędą się w Kielcach 18-20 kwietnia 2016 r.
Prezes Chlorine Institute dołączył do Komitetu Programowego Kongresu, dzięki czemu Instytut wspomoże w przygotowaniu i zarządzaniu działaniami programowymi podczas tego wydarzenia. Wkład ten może obejmować szkolenia, warsztaty na temat właściwości chloru i reagowania kryzysowego oraz wymianę najlepszych praktyk poprawiających bezpieczeństwo, zdrowie ludzkie i ochronę środowiska przez producentów i użytkowników chlorków metali alkalicznych.
Ponadto ICCSS i CI zgodziły się udostępniać najlepsze praktyki i materiały dotyczące produktów chloro-alkalicznych. CI będzie bezpłatnie oferować swoje publikacje i materiały szkoleniowe do wykorzystania i rozpowszechniania przez ICCSS.
- Globalny charakter dzisiejszego przemysłu chloro-alkalicznego, nakazuje globalną perspektywę dotyczącą bezpieczeństwa, ochrony i jego gospodarowania. Porozumienie o współpracy odzwierciedla zaangażowanie branży chloro-alkalicznej we właściwe postępowanie w stosunku do społeczności, pracowników oraz klientów - stwierdził Frank Reiner, prezes CI.
The Chlorine Institute (CI), założony w 1924 r., jest technicznym stowarzyszeniem handlowym przedsiębiorstw, które zaangażowane są w bezpieczną produkcję, dystrybucję oraz użycie chloru, sodu oraz wodorotlenków potasu i podchlorynu sodu, a także dystrybucję i użycie chlorowodoru.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...