Data publikacji: 2017-08-31
Mająca powstać w Policach instalacja do produkcji propylenu znajdzie się w granicach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE). Powołana do realizacji tej inwestycji spółka celowa PDH Polska, której właścicielami są Grupa Azoty Police i Grupa Azoty, może dzięki temu uzyskać do 428 mln zł pomocy publicznej.
PDH Polska będzie działać w podstrefie polickiej PSSE, która objęła ok. 50 ha przeznaczonych pod budowę inwestycji w Policach.
- To bardzo dobra wiadomość. Zezwolenie pokazuje, że inwestor potrafi wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, by obniżyć koszty planowanej inwestycji, która w przyszłości ma przynieść korzyści nie tylko firmie, ale też regionowi i całej Polsce – podkreśla Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.
- Zezwolenie jest jednym z kamieni milowych w realizacji naszego projektu. Korzyści, jakie dzięki niemu możemy osiągnąć, zwiększą efektywność finansową projektu, a jednocześnie stworzą wielkie szanse rozwoju, który znajdzie swe odzwierciedlanie, np. w stabilnym zatrudnieniu - dodaje Marek Czyż, wiceprezes PDH Polska.
W dokumencie wydanym przez PSSE ustalono także warunki prowadzenia przez PDH Polska działalności w polickiej podstrefie, w tym wysokość tzw. kosztów inwestycji kwalifikujących się do pomocy publicznej. Kwota ta nie może przekroczyć 428 mln zł. Pomoc publiczna przyjmie formę zwolnień podatkowych. Inwestor został też zobowiązany do zatrudnienia do jesieni 2021 r., co najmniej 65 nowych pracowników.
Przedsięwzięcie związane z budową instalacji do produkcji propylenu w Policach to flagowa inwestycja Grupy Azoty, jeden z kluczowych elementów rządowego Planu Odpowiedzialnego Rozwoju i jedna z największych inwestycji w polskim przemyśle. Obecnie prowadzone jest rozszerzone o możliwość produkcji polipropylenu studium wykonalności inwestycji – oba produkty propylen i polipropylen są obecnie w większości importowane do Polski.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...