Data publikacji: 2014-07-07
Zakończyła się druga transza kaskadowej publicznej oferty obligacji PCC Rokita serii BA.
Obligacje są pięcioletnie, oprocentowane w wysokości 5,5% w skali roku. Zakończona transza obejmowała 40 tys. sztuk obligacji wyemitowanych przez spółkę w kwietniu br. i dopuszczonych do obrotu na rynku Catalyst.
- W klasycznym modelu emisji obligacji, inwestor musi czekać na zaksięgowanie obligacji, na które złożył zapis nawet kilkanaście dni. Następnie kolejne kilka dni zajmuje wprowadzenie tych obligacji do obrotu. Dzięki formule oferty kaskadowej, kupowane obligacje już w momencie ich nabycia są wprowadzone do obrotu na rynku obligacji, którego organizatorem jest GPW. Dodatkowo czas oczekiwania od złożenia zapisu do ich przydziału i zapisania na rachunkach maklerskich to zaledwie dwa dni, po upływie których inwestor może od razu dokonać dalszej odsprzedaży obligacji na rynku wtórnym. Jest to istotne udogodnienie dla inwestorów, podnoszące płynność i atrakcyjność obligacji PCC Rokita - mówi Rafał Zdon, wiceprezes zarządu PCC Rokita.
W kwietniu br. spółka przeprowadziła emisję obligacji o wartości 22 mln zł w ramach drugiego Programu Emisji Obligacji. Obligacje o wartości 17 mln zł nabył Uczestnik Oferty Kaskadowej – Dom Maklerski BDM, który teraz odsprzedaje obligacje inwestorom. Cena sprzedaży obligacji zależy od dnia, w którym składany jest zapis i uwzględnia wartość nominalną oraz odsetki należne na dzień przypadający w drugim dniu roboczym, następującym po dniu dokonania zapisu.
Obligacje PCC Rokita w ramach kaskadowej publicznej oferty sprzedaży może nabyć każdy, kto posiada rachunek papierów wartościowych w dowolnej firmie inwestycyjnej. Zapisy można składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM, a inwestorzy posiadający rachunek w BDM także przez internet.
Spółka PCC Rokita i Dom Maklerski BDM jako pierwsi w Polsce zastosowali mechanizm oferty kaskadowej, wprowadzony do polskiego ustawodawstwa w ubiegłym roku.
PCC Rokita to jedna z wiodących firm chemicznych w Polsce. Specjalizuje się w produkcji polioli i alkali oraz jest znaczącym dostawcą związków fosforopochodnych i naftalenopochodnych.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...