Data publikacji: 2020-12-02
PCC Intermodal rozwija regularne, intermodalne połączenia z/do Brześcia między Polską, Niemcami, Holandią i Belgią.
W ocenie przedstawicieli spółki transportowej, potrzeba połączeń intermodalnych Europy Zachodniej ze Wschodem, jest bardzo duża, wciąż rośnie i nie tylko dlatego, że przez Polskę prowadzone są pociągi chińskie, ale przede wszystkim dlatego, że w relacji z Polską, Niemcami, Holandią, Belgią a Białorusią, Rosją, Kazachstanem, Mongolią, a nawet Japonią i Koreą przepływają bardzo duże ilości ładunków, a załadowcy potrzebują niezawodnych, stabilnych kompleksowych rozwiązań i na trasach powyżej 300 km w Europie szukają alternatywy dla rozwiązania drogowego.
W odpowiedzi na tą potrzebę PCC Intermodal już od 2011 roku organizuje regularne pociągi kontenerowe obsługując w ruchu intermodalnym Białoruś i Rosję, od 2014 roku Chiny, Mongolię i Kazachstan. Z kolei od 2019 roku w pociągach intermodalnych PCC przewożone są ładunki z Korei i Japonii, podróżujące już nie tylko przez porty, ale trasą transsyberyjską przez granicę białorusko – polską.
Początkowo operator organizował jedno połączenie w tygodniu, następnie częstotliwość przez długie lata utrzymywała się na poziomie dwóch połączeń tygodniowo, od tego roku PCCI oferuje trzy regularne pociągi intermodalne obsługujące transport kontenerów przez Brześć. Cel jest by dostępny dla każdego serwis, zarówno dla tych którzy mają pojedyncze kontenery, małych załadowców, dla których dotarcie na Wschód z ładunkiem eksportowym jest wyzwaniem, jak i tych którzy operują dużymi jednorodnymi ciągami regularnie, był codzienny, a przynajmniej pięć razy w tygodniu.
Firma zapewnia kompleksową obsługę serwisową, daje producentom pełną obsługę operacyjną i dokumentacyjną, w tym w kwestiach celnych zarówno w imporcie jak i eksporcie.
PCC Intermodal na rynku operuje już od 15 lat. Uruchamia rocznie ponad 5000 pociągów intermodalnych w ramach swojej regularnej siatki połączeń oferując przewóz kontenerów do drzwi klienta. Zarządza również czterema terminalami: w Kutnie; w Brzegu Dolnym, w Gliwicach i we Frankfurcie nad Odrą, oraz posiada depo kontenerowe w Kolbuszowej.
Obecnie spółka pracuje nad rozwojem połączeń przez Brześć, uruchomieniem regularnych połączeń kontenerowych na Ukrainę oraz zwiększaniem częstotliwości połączeń w obsługiwanych przez siebie korytarzach transportowych.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...