Data publikacji: 2017-01-19
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i TÜV SÜD Polska, będący częścią międzynarodowego koncernu TÜV SÜD AG, zostali parterami biznesowymi w zakresie współpracy badawczej, skutkującej wprowadzeniem na rynek nowego certyfikatu bezpieczeństwa nanomateriałów NANO SoP.
TÜV SÜD jest jedną z największych międzynarodowych organizacji usług technicznych na świecie. Nadzoruje urządzenia techniczne, sposób i techniki ich wytwarzania. Procesy certyfikacji obejmują zarówno odbiorców materiałów, z których są wykonane produkty, jak również producentów oraz sposoby eksploatacji danego produktu. Nowy certyfikat jest jedynym na rynku polskim znakiem, który otrzymują producenci nanomateriałów.
- Znak jest gwarantem wysokich standardów prowadzenia badań materiałowych w zakładach przemysłowych, zachowania najwyższego bezpieczeństwa procesów pracy z nanomateriałami, a także będzie określał jakość i właściwości fizyko-chemiczne przedmiotowych nanomateriałów - podkreśla Piotr Kukuła, dyrektor działu Industry Service w TÜV SÜD Polska.
Nadanie certyfikatu przez TÜV SÜD Polska jest poprzedzone gruntownymi badaniami nanocząstek, wykonywanymi zgodnie z normą ISO/TS 17200:2013 (E) przez Laboratoria Badań Sorpcyjnych, Mikroskopii Elektronowej, Krystalografii i Spektroskopii w Podczerwieni z Transformacją Fouriera (FT-IR) Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.
Jedyny na polskim rynku certyfikat bezpieczeństwa NANO SoP wydawany przez TÜV SÜD Polska jest dla jego posiadaczy istotnym narzędziem zwiększającym wiarygodność i konkurencyjność w komunikacji z klientami, a także stanowiącym dowód jakości oferowanych produktów i usług oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa pracy.
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ to jednostka, która posiada kompleksową infrastrukturę badawczą. Sieć 30 specjalistycznych laboratoriów badawczo-technologicznych oraz pracowni (pomiarowych i specjalistycznych), wyposażonych w unikatową aparaturę badawczą oraz interdyscyplinarny zespół naukowców z międzynarodowym doświadczeniem pozwala na prowadzenie w Centrum badań o charakterze aplikacyjnym.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...