Data publikacji: 2017-01-24
Lanxess wychodzi naprzeciw wyzwaniom regulacyjnym dotyczącym środków biobójczych. Firma rozszerza asortyment produktów i usług spełniających wymagania w sektorze farb i lakierów.
Producenci farb i lakierów podlegają coraz bardziej restrykcyjnym wymogom w zakresie wartości progowych etykietowania i innym wymaganiom, w tym dotyczącym wymywania substancji czynnych. Wprowadzana przez Material Protection Products (MPP), jednostkę Lanxessa, nowa seria produktów stanowi odpowiedź na wyzwania regulacyjne i techniczne oraz pozwala klientom na odpowiednie zmodyfikowanie strategii dotyczących konserwantów.
Jak tłumaczą przedstawiciele Lanxessa, ostrzeżenia dotyczące czynników uczulających i informowanie o alergenach na etykietach odgrywają coraz większą rolę w ocenie środków biobójczych. Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) zaproponowała znaczne obniżenie wartości progowych etykietowania dla metyloizotiazolinonu (MIT). MIT to jedna z najczęściej stosowanych na świecie substancji czynnych przeznaczonych do konserwacji produktów przechowywanych w puszkach. Niższe wartości progowe dla tej substancji czynnej oznaczałyby, że produkty skierowane do klientów indywidualnych i przekraczające te wartości graniczne dla MIT w przyszłości mogłyby być sprzedawane jedynie użytkownikom profesjonalnym.
Dlatego też w ofercie Lanxessa pojawiły się preparaty zawierające zamiast MIT związki izotiazolinonu (BIT, CMIT/MIT, OIT) lub bronopol. Koncern prowadzi również badania nad połączeniami z innymi nieuczulającymi czynnymi substancjami biobójczymi.
Oprócz znakowania czynników uczulających kolejną ważną kwestią jest zrównoważony rozwój. W związku z tym producenci farb i lakierów muszą stawić czoło wyzwaniu polegającemu na nieustannym zmniejszaniu wymywania środków biobójczych z ich produktów. Stąd Lanxess opracował nowej generacji środki konserwujące należące serii „Preventol next”.
Preventol next A 29-D i Preventol next A 31-D to połączenie środków grzybobójczych i glonobójczych, które uzyskały doskonałe wyniki w testach laboratoryjnych oraz w dwuletnich testach starzenia w warunkach zewnętrznych w wilgotnym klimacie. Innowacyjna technologia spowolnionego uwalniania stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie przemysłu na produkty o niskim poziomie wymywania i oddziaływania na środowisko.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...