Data publikacji: 2018-11-27 / Autor: Anna Jarosik
Globalny rynek lauroilo izetionianu sodu jest zdeterminowany rosnącym zapotrzebowaniem na produkty przeznaczone do higieny osobistej.
Lauroilo izetionian sodu (SLI) jest łagodnym środkiem powierzchniowo czynnym stosowanym w aplikacjach związanych m.in. z higieną osobistą. Jest często używany w szamponach, produktach do pielęgnacji twarzy, produktach do mycia ciała oraz w pastach do zębów. Niestety zdarza się, że związek ten może być szkodliwy dla skóry i powodować podrażnienia, zwłaszcza w przypadkach stosowania go w wyższych stężeniach lub w ilościach przekraczających wartości graniczne.
Lauroilo izetionian sodu jest formułowany z użyciem kwasów tłuszczowych, w połączeniu z kwasem izetionowym (kwasu 2-hydroksyetanosulfonowego). Sam kwas pochodzi od wodorosiarczynu sodu i wodnego roztworu tlenku etylenu. Niestety tlenek etylenu jest substancją rakotwórczą, co może stanowić czynnik silnie ograniczający rozwój aplikacji z użyciem SLI.
Coraz większa świadomość społeczna związana ze stosowaniem łagodnych środków powierzchniowo czynnych, niezawierających siarczanów, doprowadziła do wzrostu sprzedaży szamponów, odżywek oraz innych środków higieny osobistej zawierających lauroilo izetionian sodu.
Przykładowo RITA Corporation (globalny dostawca substancji chemicznych dla branży higieny osobistej) rozszerzyła swoją ofertę bezsiarczanowych środków powierzchniowo czynnych, dzięki czemu weszła na nowe dla siebie rynki, stając się jednym z najbardziej zaufanych partnerów dla rozwoju gotowych produktów do pielęgnacji ciała. To przykład jeden z wielu. Oczekuje się, że zmiany w stylu życia, rosnąca skłonność do pielęgnacji ciała i coraz częstsze stosowanie produktów naturalnych będą miały pozytywny wpływ na rynek SLI w kolejnych latach.
W oparciu o typ, globalny rynek SLI dzieli się na płatki, proszki i granulki.
Segment płatków zdominował aktualnie globalny rynek i prawdopodobnie pozostanie najbardziej atrakcyjnym w kolejnych latach.
Pod względem zastosowania globalny rynek lauroilo izetionianu sodu dzieli się natomiast na produkty do pielęgnacji włosów, do pielęgnacji skóry oraz inne. Segment związany z produktami do pielęgnacji włosów to szampony, odżywki i produkty do układania włosów. Z kolei segment do pielęgnacji skóry to płyny do kąpieli i mydła.
Oczekuje się, że segment związany z produktami do pielęgnacji włosów będzie się rozwijał w najszybszym tempie w latach 2018-2026.
Uwzględniając aspekt geograficzny, to Ameryka Północna dominuje na globalnym rynku lauroilu izetionianu sodu z udziałem na poziomie 33,1% i potencjałem dalszego wzrostu. Rosnąć będą także udziały Azji i Pacyfiku, maleć zaś Ameryki Południowej, Bliskiego Wschodu i Afryki.
Na globalnym rynku SLI panuje wysoki poziom konkurencyjności. Wśród kluczowych podmiotów dominują duże przedsiębiorstwa, co sprawia, że branża SLI jest klasyfikowana jako umiarkowanie skonsolidowana. Czołowi wytwórcy to Innospec Performance Chemicals; Henan Surface Chemical Industry; Galaxy Surfactants; Taiwan NJC Corporation; Jeen International Corporation; Jilin Aegis Chemical; KIYU New Material; BASF oraz McKinely Resources.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...