Data publikacji: 2017-11-29
Niemiecki koncern Lanxess poinformował o znacznym wzroście sprzedaży odnotowanym na polskim rynku. W okresie od 2008 r. do 2016 r. przychody firmy powiększyły się w naszym kraju o 56%. Istotny przyrost miał miejsce również w pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku. Do tego wyniku przyczyniły się przede wszystkim wysoko wydajne tworzywa sztuczne, półprodukty, pigmenty i dodatki chemiczne.
Od czasu ustanowienia własnej spółki handlowej w Polsce, czyli 2008 r. niemiecki Lanxess podniósł sprzedaż na terenie naszego kraju z 59 mln euro do 92 mln euro w ubiegłym roku. Ten pozytywny trend utrzymał się również w 2017 r. W trakcie trzech kwartałów sprzedaż wzrosła o 26%, tj. z 70 mln euro w analogicznym okresie poprzedniego roku do 88 mln euro. Wszystko wskazuje zatem, że ubiegłoroczne wyniki zostaną przekroczone.
- Głównym czynnikiem przyczyniającym się do wzrostu sprzedaży na polskim rynku jest działalność w dziedzinie wysoko wydajnych tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, elektrycznego i elektronicznego, a także półproduktów chemicznych, pigmentów dla budownictwa oraz dodatków chemicznych. Polska stanowi najważniejszy region wzrostu dla koncernu Lanxess w Europie Środkowo-Wschodniej. Na tym rynku obserwujemy stabilny wzrost popytu na wysokiej jakości produkty, który jesteśmy w stanie w optymalny sposób zaspokoić dzięki naszemu portfolio specjalistycznych produktów chemicznych – powiedział Wolfgang Heuchel, dyrektor naczelny spółki Lanxess Central Eastern Europe.
Nowe jednostki działające w branży dodatków chemicznych, które weszły w skład koncernu w wyniku przejęcia amerykańskiej spółki Chemtura wiosną tego roku, wniosły znaczny wkład w pozytywne wyniki odnotowane w 2017 r. Wspomniane przejęcie uczyniło Lanxess jednym z najważniejszych dostawców środków opóźniających zapalenie oraz dodatków do smarów.
Po przeprowadzeniu tej transakcji Lanxess przeniósł wszystkie swoje jednostki działające w branży dodatków chemicznych do nowego segmentu pod nazwą Specialty Additives. Ten segment stanowi dodatkowy silny filar Grupy Lanxess, a jego roczna sprzedaż oscyluje wokół 2 mld euro. Nowy segment zatrudnia ok. 2 tys. pracowników na świecie i obejmuje nowe jednostki biznesowe Additives i Rhein Chemie. Jednostka biznesowa Additives obejmuje połączoną działalność w dziedzinie środków opóźniających zapalenie oraz dodatków do smarów. Z kolei jednostka Rhein Chemie zarządza działalnością koncernu Lanxess w obszarze dodatków do kauczuków i dodatków barwiących.
Lanxess jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2016 r. osiągnął sprzedaż w wysokości 7,7 mld euro. Obecnie zatrudnia około 19,2 tys. pracowników w 25 krajach i jest reprezentowany przez 75 zakładów produkcyjnych. Dzięki Arlanxeo, spółce joint-venture utworzonej wraz z Saudi Aramco, jest również głównym dostawcą kauczuków syntetycznych.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...