Data publikacji: 2017-11-29
Lanxess planuje przejąć działalność koncernu Solvay prowadzoną na terytorium Ameryki Północnej w zakresie dodatków fosforowych. Chodzi o nabycie zakładu produkcyjnego w amerykańskim mieście Charleston, generującego 65 mln euro sprzedaży.
Lanxess, jako producent specjalistycznych środków chemicznych, poszerza swoją działalność w segmencie dodatków i planuje przejęcie od belgijskiego Solvay’a jednostki z branży fosforowych środków chemicznych wraz z zakładem produkcyjnym w Stanach Zjednoczonych. Obie firmy podpisały już umowę w tym zakresie. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2018 r. pod warunkiem udzielania zgody przez organy regulacyjne. To przejęcie w pełni realizuje założenia strategii Lanxessa, aby rozwijać swoją działalność na rynkach o średniej wielkości oraz w regionach Ameryki Północnej i Azji.
Zakład w Charleston w Karolinie Południowej obejmuje sześć instalacji produkcyjnych, na których ok. 90 pracowników produkuje chlorek fosforu i różne produkty pochodne, takie jak środki opóźniające zapalenie oraz półprodukty dla przemysłu agrochemicznego. Jednostka osiąga roczną sprzedaż rzędu 65 mln euro.
– W efekcie przejęcia stworzymy północnoamerykańską platformę do rozwoju działalności w zakresie specjalistycznych fosforowych środków chemicznych, które stanowią istotny element naszej działalności w branży dodatków. Teraz jesteśmy w stanie jeszcze bardziej intensywnie się rozwijać w tym ważnym regionie – podkreśliła Anno Borkowsky, dyrektor zarządzający jednostki biznesowej Additives koncernu Lanxess.
Przy rocznej sprzedaży rzędu 2 mld euro i około 2 tys. pracowników na całym świecie jednostka Additives stanowi ważny filar działalności Grupy Lanxess.
Lanxess jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2016 r. osiągnął sprzedaż w wysokości 7,7 mld euro. Obecnie zatrudnia około 19,2 tys. pracowników w 25 krajach i jest reprezentowany przez 75 zakładów produkcyjnych. Dzięki Arlanxeo, spółce joint-venture utworzonej wraz z Saudi Aramco, jest również głównym dostawcą kauczuków syntetycznych.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...