Data publikacji: 2012-02-23
Producent specjalistycznych środków chemicznych spółka Lanxess dokonuje ponownego zwiększenia zdolności produkcyjnych w zakresie krezolu w zakładzie położonym w niemieckim mieście Leverkusen.
W planach przewidziano dalszy wzrost zdolności produkcyjnych w zakresie tego wysokiej jakości półproduktu produkowanego na potrzeby światowego rynku o około 20% do połowy roku 2013. Wśród wielu innych zastosowań krezole stosuje się powszechnie do produkcji witaminy E, żywic i środków zmniejszających palność, a także w sektorze środków agrochemicznych.
- Obecna inwestycja w rozbudowę zakładu, której wartość wynosi około 20 mln euro, jest kolejnym wyraźnym dowodem na zaangażowanie spółki Lanxess w działalność produkcyjną w Niemczech i Nadrenii Północnej-Westfalii – powiedział Werner Breuers, członek zarządu spółki Lanxess AG. – Oczekujemy trwałego rozwoju rynku krezoli i uwzględniliśmy to w naszych długoterminowych planach – dodał.
Rozbudowa jest częścią długoterminowej strategii jednostki biznesowej spółki. - Aby w przyszłości być w stanie utrzymać naszą pozycję na światowym rynku, musimy konsekwentnie zwiększać zdolności produkcyjne. Dlatego też w najbliższej przyszłości chcemy zwiększyć zdolności produkcyjne także w zakresie innych półproduktów wysokiej jakości – dodaje Hubert Fink, szef jednostki biznesowej Advanced Industrial Intermediates. – Pozwoli nam to rozwijać się wraz z naszymi klientami i jeszcze efektywniej zapewniać im niezawodne dostawy produktów, których potrzebują.
W ramach pierwszego etapu rozbudowy, zakończonego w 2010 roku, spółka zainwestowała około 35 mln euro w sieć produkcji związków aromatycznych, zwiększając zdolności produkcyjne w tym zakresie o 60%.
Sieć produkcji związków aromatycznych spółki Lanxess składa się z siedmiu dużych zakładów produkcyjnych, znajdujących się głównie w Leverkusen. Końcowe etapy produkcji przebiegają przede wszystkim w zakładach w Krefeld-Uerdingen, Dormagen i Brunsbüttel. Podstawą produkcji związków aromatycznych są surowce petrochemiczne, takie jak benzen i toluen, które są następnie przetwarzane w wysokiej jakości półprodukty. Produkty te odgrywają ważną rolę we wszystkich dziedzinach codziennego życia. Są one stosowane na całym świecie jako podstawowe materiały wyjściowe na przykład do produkcji aktywnych składników leków, produktów ochrony roślin, perfum i aromatów, a także polimerów, substancji chemicznych wykorzystywanych w produkcji papieru, farb powierzchniowych i pigmentów.
Około 500 pracowników spółki Lanxess pracuje w ramach unikalnej struktury sieci produkcji związków aromatycznych, która wytwarza i sprzedaje na światowym rynku prawie 300 tysięcy ton wysokiej jakości półproduktów rocznie. Szczególną zaletą zintegrowanej sieci zakładów jest to, że w Leverkusen wszystkie obiekty są ze sobą połączone za pośrednictwem rurociągów, co zapewnia znaczną przewagę logistyczną i produktywności względem konkurencji. Natomiast niemieckie zakłady znajdujące się w Dorgmagen, Krefeld i Brunsbüttel są połączone za pośrednictwem transportu kolejowego i drogowego. Oprócz połączeń transportowych ważną rolę w optymalizacji zużycia energii odgrywa także sieć energetyczna.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w dziedzinie związków aromatycznych Lanxess jest w stanie wykorzystywać, przetwarzać i sprzedawać prawie wszystkie produkty wytwarzane w wyniku procesów chemicznych. - Dzięki specjalnym katalizatorom mamy techniczne możliwości kontrolowania wielu reakcji w taki sposób, że produkowane są jedynie wysokiej klasy półprodukty przeznaczone do obrotu – wyjaśnia Hubert Fink. – W obrocie tymi produktami opieramy się na globalnej sieci sprzedaży i w pełni wykorzystujemy bogactwo naszej wiedzy branżowej Dogłębna znajomość rynku jest podstawą naszego sukcesu marketingowego na świecie – podsumowuje.
Jednostka biznesowa Advanced Industrial Intermediates należy do pionu Advanced Intermediates, który w 2010 roku osiągnął całkowitą sprzedaż rzędu 1,321 mld euro.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...