Data publikacji: 2020-09-14 / Autor: Artykuł Promocyjny
Przedstawiamy rozmowę z Krzysztofem Bilantem z firmy Boccard.
Firma Boccard zajmuje się realizacją innowacyjnych instalacji przemysłowych. Jest wiodącym integratorem przemysłowym rozwiązań procesowych i oferuje wiedzę w obszarze inżynierii, produkcji, budowy oraz utrzymania ruchu,
Na czym polega Państwa współpraca z szeroko pojętym przemysłem petrochemicznym?
Petrochemia i chemia to podstawy gospodarki światowej z bardzo dużym potencjałem rozwoju. Również dla naszej firmy stanowią one jeden z podstawowych rynków, na których działamy. Od wielu lat z powodzeniem realizujemy projekty dla tych branż, z każdym kolejnym wzbogacając doświadczenie naszych inżynierów. Dodatkowo inwestujemy w liczne szkolenia branżowe, inżynierskie, techniczne, specjalistyczne w każdej z dziedzin, w której prowadzimy projekty oraz w rozwój tzw. kompetencji miękkich, jak zarządzanie, współpraca, komunikacja itp.
Zależy nam, aby być wartościowym partnerem do rozmów, doradzić klientom jak najlepsze rozwiązania, takie, które sprawdzą się nie tylko dzisiaj, ale pozwolą w przyszłości sprawnie wprowadzić modyfikacje i ulepszenia. Dlatego też w naszej pracy używamy wszystkich nowoczesnych narzędzi, takich jak projektowanie 3D czy też VR, aby zaprojektować ergonomiczne i przyszłościowe rozwiązania dla naszych Klientów.
Od tego roku zostaliśmy także członkiem Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, organizacji, która od lat z powodzeniem wspiera działania na rzecz rozwoju polskiej chemii. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy w ramach PIPC w jeszcze większym stopniu będziemy w stanie wspierać przedstawicieli branży chemicznej i petrochemicznej i lepiej odpowiadać na ich potrzeby.
Gdyby wybrać projekty, które w odniesieniu do branży petrochemicznej najmocniej świadczą o Państwa kompetencjach, stanowią wizytówkę firmy, to co by to było?
Na pewno ważny był dla nas projekt realizowany dla jednego z kluczowych producentów kwasu monochlorooctowego w Europie. Byliśmy odpowiedzialny za realizację instalacji technologicznej i procesowej magazynu ługu sodowego, kwasu ABS, alkilobenzenu, glikolu, rokanoli oraz magazynu siarki. Nasze prace obejmowały dostawę, prefabrykację, montaż oraz uruchomienie instalacji. W sumie położyliśmy ponad 300 t rurociągów nierdzewnych i teflonowanych oraz emaliowanych.
Największym wyzwaniem dla nas była praca na działającym zakładzie oraz bardzo krótkie przestoje. Dzięki bliskiej współpracy z Inwestorem oraz naszemu doświadczeniu byliśmy w stanie wykonać projekt w założonym czasie oraz budżecie.
Innym ważnym projektem była dostawa i montaż instalacji na potrzeby budowy innowacyjnej instalacji do produkcji benzyny syntetycznej z etanolu. Dostawy i montaż obejmowały materiał rurowy stalowy i kwasoodporny, armaturę ręczną, pochodnię, wymienniki ciepła, kompresor wraz z czerpnią. Ponadto byliśmy odpowiedzialni za montaż wszystkich urządzeń technologicznych oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych (reaktory, armatura sterowana, przepływomierze masowe, aparatura AKPiA).
W tym przypadku również największym wyzwaniem okazały się konieczne zmiany, których musieliśmy dokonać względem projektu wykonawczego, po uprzedniej konsultacji z biurem projektowym i inwestorem.
Działając w obszarze inżynierii, produkcji, budowy oraz utrzymania ruchu macie Państwo niejako wgląd w specyfikę obsługiwanych przez siebie branż. Czego dzisiaj najmocniej wymaga się od takich firm, jak Państwa, gdy idzie o współpracę z partnerami z przemysłu petrochemicznego. Czego oni oczekują od Boccard?
Nasi Klienci z pewnością oczekują od nas terminowości, wykonania prac zgodnie z założonym budżetem oraz jak najwyższej jakości. Te trzy zasady są wpisane w DNA naszej firmy: on time, on spec, on budget i zaraz po bezpieczeństwie stanowią dla nas najwyższą wartość. Dzięki ich zachowaniu możemy budować instalacje i urządzenia procesowe jak najbardziej dopasowane do potrzeb klienta.
Pomaga nam w tym szereg własnych, wypracowanych w ciągu lat pracy rozwiązań, jak chociażby BMS (BOCCARD Management System), będący metodologią zarządzania projektami, TrackAdvance, system do śledzenia i identyfikacji produktu, BocLock – bezpieczne i higieniczne złącze na panelach przyłączeniowych/obsługowych czy też BocPredict, system do prewencyjnego utrzymania ruchu.
Myślę, że nasi Klienci doceniają to, że korzystamy z najnowszej technologii i wykorzystujemy ją w naszej codziennej pracy, podobnie jak fakt, że ciągle się rozwijamy i inwestujemy w nasze zasoby. Świetnym tego przykładem jest nasz nowy warsztat produkcyjny w Olsztynie, którego otwarcie świętowaliśmy w tym miesiącu. Pozwoli on nam znacznie zwiększyć zatrudnienie (do końca roku zamierzamy podwoić naszą załogę)oraz nasze zdolności produkcyjne, dzięki czemu będziemy mogli realizować więcej projektów i w krótszym czasie.
Krzysztof Bilant, Business Development Manager – Industry
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...