Data publikacji: 2020-07-20
Polska Izba Przemysłu Chemicznego podjęła decyzję, że tegoroczny kongres „Polska chemia”, którego gospodarzem miało być Trójmiasto, odbędzie się tylko w internecie. Powodem oczywiście trwająca pandemia koronawirusa.
Od sześciu lat kongres cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ludzi świata biznesu, polityki, organizacji branżowych, nauki – i przede wszystkim – ważnych graczy polskiego sektora chemicznego. W trakcie wydarzenia rozmawiano o najważniejszych tematach określających możliwości rozwojowe branży chemicznej w Polsce i na świecie.
- Pandemia spowodowana COVID-19 wyeliminowała możliwość realizacji tak dużego wydarzenia w formule stacjonarnego spotkania, stąd decyzja Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, organizatora Kongresu, o przeniesieniu siódmej edycji do świata wirtualnego. PIPC, która zbudowała silną markę, jaką jest Kongres „Polska Chemia”, nie mogła pozwolić sobie na zaproponowanie klasycznej formy webinarium, dlatego w tym roku czeka nas formuła ekskluzywnego całodziennego programu telewizyjnego „na żywo” o charakterze publicystyczno-branżowym, który będzie dostępny dla każdego zainteresowanego widza zupełnie bezpłatnie. Kongres „Polska Chemia” przybiera nową formułę – programu telewizyjnego transmitowanego „na żywo” – mówi Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu PIPC.
Jak dodaje, w programie Kongresu przewidziano wywiady, debaty i rozmowy z udziałem szefów najważniejszych podmiotów działających w branży, przedstawicieli administracji, licznych ekspertów. Wszystko w formie bardzo dynamicznych dyskusji, przeplatanych najświeższymi informacjami branżowymi z dużą liczbą ciekawych elementów graficznych i z wykorzystaniem możliwości, jakie daje rozszerzona rzeczywistość.
- Ponadto docieramy do nowych odbiorców. Kongres w formie stacjonarnej miał limitowaną liczbę miejsc, a tym razem otwieramy się i jesteśmy dostępni dosłownie dla wszystkich zainteresowanych, także tych spoza branży chemicznej oraz międzynarodową widownię. Tegoroczny Kongres to ogromne multimedialne przedsięwzięcie, gdzie będzie można także odwiedzać wirtualne stoiska partnerskie, pobierać informacje bieżące, a transmisja będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski – podkreśla Prezes Tomasz Zieliński.
Całość wydarzenia będzie transmitowana m.in. poprzez odświeżoną i specjalnie dostosowaną do tegorocznej formy wydarzenia stronę internetową. Wydarzenie odbędzie się 16 września 2020 r.
Sonda
2020-12-01
TAK, biorę w nich czynny udział, jako prelegent
67%
TAK, to część moich obowiązków zawodowych
0%
NIE, zajmuję się czymś innym
33%
NIE, nawet nie wiem, że były
0%
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...