Data publikacji: 2018-11-15
Pochodzący z recyklingu, wysokiej jakości poliamid będzie materiałem preferowanym przez firmę Kärcher, globalnego dostawcę technologii czyszczenia. Niemiecka spółka wyprodukowała już ponad milion elementów wysokociśnieniowych spryskiwaczy, z wykorzystaniem Technyl 4earth. To opracowane przez Solvay Performance Polyamides rozwiązanie pomaga znacząco ograniczyć emisję CO2, zużycie wody i energii nieodnawialnej, a jednocześnie pozwala zachować pożądane właściwości materiału.
Technyl 4earth to gama konstrukcyjnych tworzyw sztucznych PA6.6, powstałych w ramach projektu Move4earth. Opatentowany proces pozwala przetwarzać stabilne źródła tkanin technicznych, takich jak powłoki poduszek powietrznych, w najwyższej jakości poliamid.
Karcher to jeden z pierwszych dużych międzynarodowych producentów oryginalnego wyposażenia (OEM), który ocenił i zastosował opracowaną przez Solvay technologię. Niemiecka firma angażuje się w zwiększanie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w swoich produktach.
– Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska są mocno zakorzenione w filozofii i działaniach naszej firmy. Po uwzględnieniu Technyl 4earth w naszych oszczędzających zasoby naturalne rozwiązaniach, wyprodukowaliśmy już ponad milion wysokociśnieniowych lanc spryskiwaczy formowanych przy użyciu tego poliamidu pochodzącego z recyklingu – mówi Daniel Carmine Manocchio, kierownik Zespołu ds. Technologii Materiałowej w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Kärcher. - Lance spryskiwaczy muszą spełniać szereg surowych wymagań, w tym wykazywać odporność na wysokie ciśnienie, stabilność hydrolityczną, bardzo wysoką udarność i kompatybilność ze środkami czyszczącymi. Po wszechstronnych testach wybraliśmy compound Technyl 4earth wzmocniony 30% włóknem szklanym. Zachowuje się on dokładnie tak samo, jak produkowany w standardowym cyklu PA6.6, zarówno pod względem fizycznych właściwości użytkowych, jak i możliwości przetwarzania, bez uszczerbku dla najwyższej jakości i bezpieczeństwa naszych urządzeń. Po całkowitym przestawieniu pierwszego zakładu produkcyjnego z pierwotnie stosowanego Technyl na Technyl 4earth, obecnie oceniamy jego dalsze wykorzystanie w ramach naszego rozległego portfolio – dodaje Daniel Carmine Manocchio.
Technyl 4earth oferuje właściwości porównywalne z równoważnym pierwotnym tworzywem PA6.6 i może znacznie zmniejszyć takie oddziaływania na środowisko, jak emisje CO2, zużycie wody i wykorzystanie energii nieodnawialnej.
Technyl 4earth jest dostępny na rynku w różnych klasach, z zawartością włókna szklanego do 50%. Opracowana w firmie Solvay technologia recyklingu zapewnia zarówno stałą jakość materiału, jak i bezpieczeństwo dostaw. Pozwala sprostać szybko rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej zrównoważone produkty do zastosowań wymagających wysokich parametrów na wielu różnych rynkach – od podzespołów samochodowych po urządzenia elektryczne oraz towary konsumpcyjne i przemysłowe.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...