Data publikacji: 2018-10-11
Polska Izba Przemysłu Chemicznego inauguruje nowy projekt o nazwie „Przemysł 4.0 - Chemia 4.0”.
- Rozwój, badania, innowacje, rozwiązania 4.0 to najczęściej odmieniane hasła ostatnich lat. W przypadku przemysłu chemicznego to jednak nie tylko modne slogany, to najbardziej naturalne środowisko funkcjonowania przedsiębiorstw całego sektora. Chemia zawsze była innowacyjną gałęzią przemysłu. Stały rozwój, poszukiwanie i implementacja nowych, coraz lepszych rozwiązań są naszą codziennością. Wiele rozwiązań uznawanych przez różne gałęzie przemysłu za nowatorskie czy mieszczących się w obszarze 4.0, nawet bez nazywania ich w ten sposób, od lat działa w naszych przedsiębiorstwach - mówi Tomasz Zieliński, prezes zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.
Przemysł 4.0 i związane z nim innowacje dla wielu przedsiębiorstw są codziennością działań i mogą stanowić jeden z kluczowych elementów ich strategicznego rozwoju. Sektor chemiczny jest jednym z najintensywniej korzystających z nowoczesnych rozwiązań jednakże nadal stoi przed licznymi wyzwaniami związanymi z ich wprowadzaniem.
- Wiemy jak ważne są dla nas rozwiązania innowacyjne, dlatego chcemy o nich rozmawiać, wymieniać się dobrymi praktykami, szukać pól do współpracy. Współpracy naukowej, ale też biznesowej. Równocześnie jesteśmy przekonani, że nawet najlepsze rozwiązania wymagają doskonale funkcjonującego otoczenia, potrzebują sprawnych funkcji wsparcia. Dlatego w listopadzie br. organizujemy dwa uzupełniające się wydarzenia związane zarówno z teorią i praktyką naszej codziennej działalności. Mamy przed sobą inaugurację nowego projektu „Przemysł 4.0 - Chemia 4.0” i drugą edycję Konferencji Naukowo- Technicznej „Innowacje w przemyśle chemicznym”, na które serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli biznesu, administracji, instytutów naukowych, mediów – dodaje Tomasz Zieliński.
Nowy, autorski projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego „Przemysł 4.0 - Chemia 4.0” jest odpowiedzią na zmiany i nowe kierunki rozwoju wynikające z wdrażania rozwiązań czwartej rewolucji przemysłowej. Wydarzeniem inaugurującym projekt będzie Konferencja „Przemysł 4.0 - Chemia 4.0, Funkcje wsparcia w przemyśle chemicznym”, która odbędzie się 7-8 listopada br. we Wrocławiu.
Cały projekt, jako pierwszy w Polsce, stworzy platformę łączącą wytwórców, dostawców i odbiorców produktów i usług. Będzie okazją do budowy sieci kontaktów opartych o wspólne wartości, komplementarne potrzeby oraz ułatwi ich współdziałanie. Wymiana doświadczeń praktyków z obszarów technicznych, które są istotnym elementem wpływającym na funkcjonowanie i rozwój Polskiej Chemii jest jednym z ważniejszych wyzwań rozwojowych stojących przed całym sektorem. Organizatorzy planują dwudniowe wydarzenie obejmujące debaty, prezentację licznych case study, strefę partnerską.
Kluczowymi obszarami poruszanymi podczas listopadowej konferencji będą nowe technologie, automatyzacja, systemy IT/ITC, cyberbezpieczeństwo, aparatura, logistyka, realizacja inwestycji, utrzymanie ruchu, doradztwo, kadry dla chemii 4.0.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...