Data publikacji: 2017-08-29
W zakładzie CIECH Soda Polska w Janikowie trwa budowa nowego magazynu wysokiego składowania. Magazyn będzie wykorzystywany do przechowywania wyrobów gotowych soli suchej (sól spożywcza, przemysłowa, paszowa, tabletki solne). Według planów budowa magazynu zakończy się jeszcze w 2017 r.
Docelowo będzie to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych obiektów tego typu w Polsce. Wyroby solne to jedna z podstawowych grup produktowych w ofercie Grupy CIECH.
Wartość inwestycji w nowy obiekt magazynowy przekracza 17 mln złotych. Jej celem jest z jednej strony zapewnienie pełnej dostępności produktów, z drugiej zaś dostosowanie cyklu sprzedaży do wymagań rynku oraz możliwości produkcyjnych do cyklu sprzedaży. Nowy magazyn pozwoli CIECH Soda Polska na trzykrotne zwiększenie powierzchni magazynowej. Potencjalna rozbudowa o dodatkowe systemy automatyzacji może w przyszłości jeszcze bardziej zwiększyć dostępną przestrzeń na składowanie produktów solnych.
- Rozbudowa naszej oferty o produkty specjalistyczne – w tym oparte na soli, jak np. tabletki do uzdatniania wody – jest jednym z fundamentów dalszego rozwoju Grupy CIECH. Inwestujemy w infrastrukturę, która pozwala na lepszą obsługę klientów, zapewnienie odpowiedniej płynności dostaw, ale także na systematyczne poszerzanie asortymentu produktów solnych – mówi Artur Osuchowski, członek zarządu CIECH-u.
- Wybudowanie nowego magazynu pozwoli nam w dłuższym terminie na rozszerzenie asortymentu oferowanych produktów solnych, a także wyraźnie poprawi efektywność kosztową i skróci czas wykonywania operacji wewnętrznych. Odczuwalne będzie skrócenie czasu załadunku pojazdów wyrobami gotowymi, który zmniejszy się nawet o połowę – dodaje Damian Kowenicki, członek zarządu CIECH Soda Polska i dyrektor Business Unit „Sól” w Grupie CIECH.
Powstający budynek o powierzchni 3,6 tys. m2 będzie zdolny do zmagazynowania ponad 13 tys. palet, a docelowo, po dodatkowej automatyzacji, zostanie stworzona w nim przestrzeń dla nawet ponad 20 tys. miejsc paletowych. Tak wysoki stopień wykorzystania przestrzeni będzie możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu technologii gęstego składowania oraz nowoczesnych wewnętrznych rozwiązań transportowych, w tym systemów przenośników połączonych z automatycznym rozpoznawaniem palet i sterowaniem ich przepływem, a także automatycznych wózków satelitarnych.
Zakład w Janikowie produkuje ponad 1,5 tys. ton soli na dobę w systemie 24/7. Wśród produktów znajduje się m.in. popularna Sól Kujawska, którą można kupić w wielu sieciach sklepowych w Polsce. Produkty solne z Janikowa trafiają także do Europy Zachodniej, Środkowej oraz krajów skandynawskich.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...