Data publikacji: 2019-02-28
Przez najbliższe dwa lata Grupa Azoty wraz z FundingBox będzie poszukiwać nowoczesnych technologii z potencjałem do rozwinięcia w przemyśle chemicznym. W ramach projektu spółka uzyska możliwość testowania nowych produktów, usług i modeli biznesowych w zakresie własnej infrastruktury badawczej. W pierwszej kolejności przyjrzy się rozwiązaniom z obszaru inżynierii materiałowej, magazynowania energii, tworzyw sztucznych i fine chemicals.
Impact_Poland 2.0 to kolejny, obok współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym, program akceleracyjny z udziałem Grupy Azoty, jako odbiorcy nowych technologii. Oba projekty realizowane są w ramach działania 2.5 Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
- Udział w programie Impact_Poland 2.0 jest przykładem realizowanych przez Grupę Azoty działań akceleracyjnych, które mają na celu wzrost innowacyjności i konkurencyjności firmy na rynkach krajowych i międzynarodowych. To jeden z fundamentów stworzonego w organizacji ekosystemu innowacji, który otwiera nas na nowe technologie i współpracę z zaawansowanymi technologicznie podmiotami - podkreśla Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.
IMPACT_Poland (2.0) to unikatowy, autorski program akceleracji start-upów, opracowany przez FundingBox Accelerator. Zadaniem programu jest przyspieszenie rozwoju oraz wsparcie innowacyjnych, kreatywnych mikro- i małych przedsiębiorców oraz sprawdzenie ich potencjału z wykorzystaniem infrastruktury, doświadczenia oraz zasobów odbiorców technologii, którymi są duże i średnie przedsiębiorstwa.
– Projekty, w których bierzemy udział organizowane są przez podmioty od lat funkcjonujące na rynku akceleracyjnym i cieszące się uznaniem ekspertów i środowisk start-upowych. To zwiększa nasze szanse znalezienia rozwiązania z potencjałem do wdrożenia na skalę przemysłową – dodaje Wojciech Satora, dyrektor ds. projektów innowacji technologicznych w Grupie Azoty.
W oparciu o wytyczone kierunki strategicznego rozwoju oraz agendę badawczą, Grupa Azoty uczestniczy w szeregu inicjatyw z obszaru B+R+I, m.in. w programach akceleracyjnych. Poszukuje innowacyjnych rozwiązań zarówno w zakresie podstawowej działalności, jak i w nowych obszarach biznesowych. Przybliżyć do nowoczesnych rozwiązań ma ją również uruchomiony ponad rok temu program akceleracyjny Idea4Azoty i rozbudowywane zaplecze badawczo-rozwojowe w postaci uruchomionego w ubiegłym roku w Tarnowie centrum B+R czy Laboratorium Badań Aplikacyjnych i Rozwojowych w Kędzierzynie-Koźlu. Także do Grupy Azoty Puławy trafi 20,5 mln złotych z Programu Inteligentny Rozwój na budowę i wyposażenie laboratorium półtechnik, które powstanie na terenie tamtejszego zakładu.
FundingBox to największa europejska platforma wspierająca akcelerację, realizująca w całej Europie programy akceleracji w różnych branżach, takich jak m.in. zdrowie, smart city, connected car, inteligentna energia, robotyka, IOT, agrifood, które do tej pory ukończyło niemal 200 start-upów. Do tej pory FundingBox wraz z partnerami wsparł startupy oraz małe i średnie firmy kwotą około 64 mln euro.
O skuteczności opracowanego przez FundingBox formatu akceleracji mogą świadczyć wyniki pierwszej, pilotażowej edycji IMPACT Poland, która zakończyła się w 2018 r. Uczestniczyły w niej 23 start-upy, 19 z nich przeprowadziło udane wdrożenia razem z partnerami programu, a łączna kwota pozyskanego przez nie dalszego, zewnętrznego finansowania to już ponad 10 mln zł.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...