Data publikacji: 2014-09-18
Grupa Azoty chce dbać o swoich pracowników. Poszczególne spółki wchodzące w jej skład podpisały umowy z trzema specjalistycznymi szpitalami z Krakowa, Tarnowa oraz Łęcznej. Dzięki tej współpracy pracownicy Grupy Azoty zyskają dostęp do najnowocześniejszych technik leczenia oparzeń.
Jak wyjaśniają przedstawiciele największej polskiej firmy chemicznej, w ramach działalności produkcyjnej jej pracownicy mają częsty kontakt z surowcami chemicznymi, m.in. benzenem, amoniakiem i kwasem siarkowym. W skomplikowanych procesach, przy wykorzystaniu odpowiedniej temperatury i ciśnienia, z surowców tych powstają poliamidy i nawozy wieloskładnikowe. Praca ta zwiększa ryzyko powstania wypadków losowych, w szczególności polegających na różnego rodzaju oparzeniach.
– Współpraca między Grupą Azoty a szpitalami ma na celu zapewnienie natychmiastowej pomocy medycznej dla naszych pracowników w sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku. Zgodnie z realizowaną przez nas strategią zrównoważonego rozwoju, chcemy w jak najlepszy sposób zadbać o bezpieczeństwo pracowników na miejscu pracy. Dlatego, oprócz wdrażania najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny pracy, zabiegamy o zapewnienie najwyższej jakości pomocy medycznej pracownikom poprzez współpracę ze specjalistycznymi ośrodkami ochrony zdrowia – powiedział Paweł Jarczewski, prezes zarządu Grupy Azoty.
Projekt obejmuje trzy obszary: kompleksowe szkolenia, zapewnienie wysokiej klasy sprzętu medycznego oraz program badań naukowych, badawczych i rozwojowych. W szpitalach przeprowadzone zostaną szkolenia i programy badawcze. Kolejnym krokiem będzie wdrożenie systemu wymiany doświadczeń z innymi krajowymi i zagranicznymi jednostkami opieki zdrowotnej w zakresie leczenia oparzeń i rehabilitacji. Takie systemowe podejście do medycyny ratunkowej zagwarantuje, że wykwalifikowani specjaliści, przy użyciu narzędzi medycznych nowej generacji będą w stanie skutecznie leczyć i rehabilitować pacjentów, w tym pracowników Grupy Azoty, którzy ulegną wypadkom w miejscu pracy.
– Do tej pory Grupa Azoty współpracowała już z wymienionymi szpitalami, jednak podpisana umowa znacznie poszerza zakres dotychczasowych wspólnych działań, wprowadzając kompleksowe, programowe ujęcie. To nowatorskie podejście zapewnia najwyższą możliwą specjalistyczną opiekę medyczną naszym pracownikom – dodał Paweł Jarczewski.
Stronami uczestniczącymi w zawartym porozumieniu są Grupa Azoty, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy, Grupą Azoty Police, Grupa Azoty Kędzierzyn, Grupą Azoty Siarkopol, Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie, Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...