Data publikacji: 2018-04-23
Agencja badania rynku marketsandmarkets.com ocenia, iż globalna wartość rynku farb strukturalnych wynosi aktualnie 8,71 mld dolarów i do 2022 r. wzrośnie do kwoty 10,99 mld dolarów.
Farby strukturalne zwiększają grubość malowanych powierzchni o 1,5-3 mm, a co za tym idzie wymagają zużycia większej ilości materiału. Może to zniechęcać do stosowania tego typu rozwiązania. Jednocześnie wysokie koszty ponownego malowania stanowią drugi istotny czynnik hamujący szybszy rozwoju tego segmentu farb. Niemniej już teraz firmy działające w tym obszarze nie mają powodów do zmartwień.
Główną siłą napędzającą obecny wzrost rynku jest coraz częstsze stosowanie farb strukturalnych w aplikacjach mieszkalnych i niemieszkalnych. Najczęściej wykorzystywane są one do pokrywania nierównych powierzchni, zapobiegając częstszym uszkodzeniom mechanicznym czy zabrudzeniom. Estetyczna i funkcjonalna wartość farb strukturalnych oraz ich rosnąca przydatność w projektowaniu oryginalnych wnętrz to dodatkowe czynniki, które przyczyniają się do pomyślności branży.
Producenci, ale przede wszystkim rynek, oczekują, że szybko rozwijające się gospodarki, tj. Chiny, Indie oraz Brazylia, zaoferują producentom i dostawcom farb strukturalnych nowe i zyskowne możliwości rozwoju. Równocześnie rynek spodziewa się, że innowacyjne technologie będą napędzać zapotrzebowanie na farby strukturalne, zwłaszcza w sektorze budowlanym. To segment niemieszkalny ma być najszybciej rozwijającym się, jeśli chodzi o zastosowanie farb strukturalnych.
W 2017 r. to region Azji i Pacyfiku notował największy udział w rynku farb strukturalnych, pod względem wielkości i wartości z uwagi na występujący tam wzrost ilości inwestycji w budownictwie.
Głównymi graczami działającymi na rynku farb strukturalnych są globalne firmy, tj. AkzoNobel (Holandia), PPG Industries (USA), The Sherwin-Williams Company (USA), Asian Paints (Indie) i Kansai Paint (Japonia).
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...