Data publikacji: 2019-01-07
Globalny rynek aktywnych składników kosmetycznych znajduje się pod silnym wpływem oczekiwań płynących ze strony konsumentów.
Zgodnie z definicją aktywny składnik kosmetyczny to komponent, który powoduje pożądaną zmianę lub efekt w jednym, lub większej liczbie parametrów kosmetycznych w produktach dla skóry (lub włosów).
Wartość globalnego rynku aktywnych składników kosmetycznych na koniec 2018 r. wyniosła 3,519 mld dolarów. Przewiduje się, że wartość ta będzie wzrastać w tempie wskaźnika CAGR na poziomie 5,5%, aby w konsekwencji osiągnąć wartość poziom 4,59 mld dolarów w 2023 r. Największą kategorią produktów są aktywne składniki do pielęgnacji, których udział, jeśli chodzi o poprzednie lata, wynosił 34%. Następnie są aktywne składniki działające przeciwzmarszczkowo z 24% udziałem oraz składniki działające jak filtry UV, których udział stanowił blisko 17%. Kolejne grupy aktywnych składników kosmetycznych to składniki pigmentujące skórę, złuszczające, rozgrzewające i chłodzące oraz składniki o właściwościach ochronnych.
Globalny rynek aktywnych składników kosmetycznych wykazuje obiecujący wzrost. Niektóre segmenty cieszą się dwucyfrowym wzrostem, ponieważ konsumenci nadal domagają się produktów kosmetycznych z dodatkowymi funkcjami. Zasadniczo to potrzeby i wymagania konsumenta stanowią dominującą siłę napędzającą wzrost i nadające nowe kierunki rozwoju na globalnym rynku składników aktywnych. Powodem jest fakt, że użytkownicy końcowi kosmetyków szukają widocznych rezultatów od stosowanych przez nich kosmetyków do skóry czy włosów.
Wartość rynku w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA) w 2018 r. wyniosła 1,162 mld dolarów i wzrost do 2023 r. ma tutaj sięgnąć 3,3%. Rynek obydwu Ameryk oszacowano na 1,103 mld dolarów z prognozą wzrostu do 2023 r. na poziomie 5,7%. Z kolei rynek Azji i Pacyfiku wzrastać będzie w tempie 7,1%, a jego obecna wartość to 1,254 mld dolarów.
Wśród wiodących, światowych producentów i dostawców aktywnych składników kosmetycznych wyróżniamy takie koncerny, jak BASF; Evonik Industries; Royal DSM; Seppic; Symrise; IFF (International Flavors & Fragrances), Croda International Plc / Sederma.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...