Data publikacji: 2013-02-28
Zupełnie inaczej wyglądałby polski rynek chemiczny bez obecności na nim firmy Dow. To wniosek płynący z konferencji, która odbyła się w Katowicach w trakcie targów Expochem 2013.
Expochem to impreza targowa dla przemysłu chemicznego. Termin: 28 lutego – 1 marca 2013 r. Pierwszego dnia odbyła się konferencja dotycząca planów rozwojowych i współpracy pomiędzy spółkami chemicznymi działającymi w Polsce. Jednym z uczestników spotkania był Robert Stankiewicz, stojący na czele koncernu Dow w Polsce. Przybliżył ostatnie dokonania spółki związane z naszym rynkiem.
- Dzięki 40 - letniej nieprzerwanej obecności na polskim rynku, a także z uwagi na doświadczenie firmy, jej wielkość i globalną obecność, Dow prowadzi ścisłą współpracę z lokalnymi partnerami, tak aby wspólnie rozwiązywać krajowe problemy i wykorzystywać swoją technologię do tworzenia miejsc pracy i wzrostu gospodarczego. Rozwój naszej działalności pomaga nam kontynuować proces modernizacji branży chemicznej w kraju oraz przybliżać jej integrację z gospodarką światową – mówił Robert Stankiewicz.
Szczególnie zauważalny był o ostatnich miesiącach wkład Dow w przygotowania związane z piłkarskim Euro 2012. Realizowany był on za sprawą dostarczania energooszczędnych i zrównoważonych systemów, m.in. w postaci izolacji termicznych o nazwie energy PE-RT oraz rozwiązań z serii Dow PU znajdujących zastosowanie w stadionowych krzesełkach. Dow dostarczył również izolacje z serii Styrofoam na Stadion Narodowy w Warszawie oraz materiały budowlane i powłoki ochronne dla dróg i mostów, które są aktywnie wykorzystywane w rozwoju infrastruktury miejskiej.
Podczas katowickiej konferencji padły też zapewnienia o aktywnym monitorowaniu przez Dow tematów związanych z gazem łupkowym w Polsce oraz możliwościach zaangażowania się koncernu w tym obszarze na polskim rynku.
- Wszystkie nasze działania i sposób ich realizacji mają wpływ na otoczenie. Wraz ze wzrostem ludności na świecie i rozwojem ekonomicznym na rynkach wschodzących, społeczeństwo potrzebuje nowych rozwiązań, które pozwolą spełnić jego podstawowe potrzeby: zapewnić energię, wodę, mieszkania, żywność, ochronę zdrowia i transport. By termu podołać wymagany jest dostęp do produktów o odpowiednich właściwościach chemicznych. W związku z tym staramy się, aby prace naszych naukowców i inżynierów koncentrowały się na rozwiązywaniu problemów o charakterze globalnym. Skupiamy się na nowych technologiach, które mogą pomóc naszym klientom zaspokoić największe potrzeby społeczeństwa oraz jednocześnie w odpowiedzialny sposób ograniczyć nasz własny wpływ na środowisko. Koncepcja społecznej odpowiedzialności biznesu stanowi kluczowy element strategii biznesowej firmy Dow i to zarówno w ujęciu globalnym, jak i w kontekście naszego regionu – podsumował Robert Stankiewicz.
Dow może się też pochwalić rosnącym zaangażowaniem w działalność o charakterze społecznym. W ubiegłym roku polscy pracownicy firmy podjęli wraz z organizacją Habitat for Humanity współpracę przy budowie budynku mieszkalnego, w którym zamieszkają warszawscy niepełnosprawni.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...