Data publikacji: 2013-11-21
Koncern Lanxess zwiększa o 20% zdolności produkcyjne wysokiej jakości półproduktów. Inwestycja kosztowała 20 mln euro i została zrealizowana w niemieckim Leverkusen.
Producent specjalistycznych środków chemicznych ukończył właśnie rozbudowę zakładu produkcji krezoli. Pozwoli to na zwiększenie o ok. 20% zdolności produkcyjnych zakładu w zakresie półproduktu przeznaczonego na rynek światowy. Krezole stosowane są m.in. w przemyśle środków agrochemicznych oraz do produkcji witaminy E, aromatów, żywic i środków opóźniających palność.
- Nowe obiekty pomogą nam produkować jeszcze czystsze krezole – powiedział Hubert Fink, szef jednostki biznesowej Advanced Industrial Intermediates, do której należy zakład. – Obiekty zaprojektowano w taki sposób, aby energia wytworzona w procesie produkcji została ponownie wykorzystana w postaci pary wodnej. Rozbudowa zakładu jest częścią długoterminowej strategii zarządzania aktywami jednostki biznesowej Advanced Industrial Intermediates. Aby móc w przyszłości umocnić pozycję na globalnym rynku, musimy ciągle zwiększać możliwości produkcyjne - dodaje Fink.
W ramach realizowanego w 2010 r. pierwszego etapu rozbudowy, Lanxess zainwestował ok. 35 mln euro w rozwój sieci produkcji substancji zapachowych, zwiększając wtedy zdolności produkcyjne w tym zakresie o 60%.
Sieć produkcji substancji zapachowych firmy stanowi kompleks obiektów produkujący prawie 50 różnych substancji. Należący do niej zakład krezoli w Leverkusen składa się z siedmiu działających na dużą skalę zakładów zlokalizowanych głównie w tym mieście. Dalsze etapy procesu przetwarzania tych substancji odbywają się w Krefeld-Uerdingen, Dormagen i Brunsbüttel.
Sieć produkcji substancji zapachowych opiera się na benzenie i toluenie, które są przetwarzane w drodze wielu procesów chemicznych na wysokiej jakości półprodukty. Jest ich w sumie 50 i odgrywają istotną rolę w wielu obszarach codziennego życia. Na całym świecie stosuje się je jako surowce do produkcji substancji czynnych w środkach ochrony roślin i farmaceutykach, perfum i aromatów, a także do produkcji polimerów, substancji chemicznych wykorzystywanych w przemyśle papierniczym, farb i lakierów oraz pigmentów.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...