Data publikacji: 2019-03-22
Evonik rozpoczyna wstępne planowanie zwiększenia wydajności produkcji nadtlenku wodoru w Europie. Nastąpiła już reorganizacja europejskich oddziałów produkcyjnych, powstało nowe centrum logistyczne w Weissenstein, a w perspektywie planowana jest także nowa linia wytwórcza w Antwerpii.
Jako jeden z czołowych producentów nadtlenku wodoru Evonik odpowiada na wzrost zapotrzebowania na tlen aktywny. W tym celu nie tylko zwiększa swoje możliwości produkcyjne, lecz także efektywniej i szybciej obsługuje klientów.
Nadtlenek wodoru za sprawą swoich efektywnych właściwości czyszczących i wybielających, a przy tym przyjaznych dla środowiska, jest stosowany w procesie wybielania celulozy i tkanin, ale znajduje także zastosowanie w wielu innych specjalistycznych obszarach.
Aby móc sprostać rosnącemu popytowi także w przyszłości oraz obsługiwać coraz większą liczbę klientów, firma Evonik rozpoczęła już w 2017 roku realizację kompleksowego programu reorganizacji czterech istniejących oddziałów produkcyjnych w Europie. Wszystkie związane z tym działania firma wdrożyła jeszcze w ubiegłym roku.
Poza zwiększeniem wydajności produkcyjnej w istniejących zakładach należało do nich również utworzenie nowego centrum logistycznego w oddziale w Weissenstein w Austrii. Poprzez związaną z tym rozbudowę dystrybucji w mniejszych opakowaniach oraz rozszerzenie zakresu usług Evonik może jeszcze lepiej i elastyczniej reagować na wzrastające zapotrzebowanie na towary pakowane.
Teraz zaś firma zamierza uruchomić kolejną linię produkcyjną w swoim oddziale w Antwerpii, dlatego też podjęto decyzję o rozpoczęciu koniecznego do tego wstępnego planowania. Inwestycja miałaby być ukończona w 2020 r. Wraz z nową linią produkcyjną wydajność produkcji w Antwerpii wzrośnie o 50%.
W ten sposób Evonik reaguje na rosnące wymagania rynku, umożliwiając swoim klientom zaspokojenie coraz większego popytu.
- Zauważamy na rynku duże i stale rosnące zapotrzebowanie na nadtlenek wodoru, zarówno w zakresie zastosowań tradycyjnych, jak w przypadku przemysłu celulozowego, jak i w zastosowaniach specjalistycznych, np. w obszarze Food Safety lub w procesie uzdatniania wody, gdzie nadtlenek wodoru stanowi przyjazną środowisku alternatywę dla innych substancji chemicznych - mówi Michael Träxler, kierownik Business Line Active Oxygens
- Dążymy do tego, by jak najlepiej spełniać bardzo zróżnicowane wymagania naszych klientów i wspólnie z nimi pracować nad koncepcją przyszłych rozwiązań. Wyróżnia nas przede wszystkim niezawodność naszych dostaw i bliski kontakt z klientem. Dzięki reorganizacji produkcji w Europie oraz zwiększeniu naszych możliwości produkcyjnych mamy jeszcze lepszą pozycję i jesteśmy jeszcze bliżej klientów, mogąc szybciej i bardziej elastycznie odpowiadać na ich zapytania - dodaje Susanne Reinhart, dyrektor generalna Active Oxygens EMEA w firmie Evonik.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...