Data publikacji: 2018-05-08
Niemiecki koncern Evonik podsumował swoje ubiegłoroczne osiągnięcia w zakresie badawczo – rozwojowym. Firma na rozwój działu B+R przeznaczyła 458 mln euro, co stanowi równowartość 3,1% przychodów wypracowanych w 2017 r.
Ubiegły rok przyniósł firmie 230 nowych patentów, co oznacza, że ich łączna liczba wzrosła do ok. 26 tys. Dzięki produktom opartym na posiadanych patentach Evonik zrealizował w minionym roku 52% własnych przychodów. Firma dysponuje 40 centrami badawczo – rozwojowych ulokowanymi na całym świecie, w których zatrudnia ok. 2,8 tys. pracowników. Z tytułu innowacyjnych produktów, które zostały wprowadzone na rynek w ostatnich pięciu latach uzyskała 10% wartości przychodów. Rocznie, w okresie 2013 – 2017, jej nakłady na B+R wzrastają średnio o 4%.
Dwa lata temu Evonik dokonał całkowitego przeobrażenia, jeśli chodzi o swoją strukturę badawczo – rozwojową. Restrukturyzacja portfela innowacji pozwoliła na wyodrębnienie sześciu obszarów, którymi koncern jest szczególnie zainteresowany w kontekście nowych rozwiązań produktowych. Te obszary to:
- Zrównoważone żywienie – chodzi o tworzenie dodatkowych produktów i usług dla zrównoważonego odżywiania zwierząt, ale także ludzi.
- Rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej – rzecz polega na opracowywaniu nowych materiałów do produkcji implantów, jako komponentów dla nośników kultur komórkowych oraz dostosowanych do potrzeb klienta preparatów farmaceutycznych.
- Zaawansowane składniki żywności – tutaj spółka skupia się na rozwoju portfolio substancji poprawiających zdrowie oraz suplementów diety, będących wkładem w zdrowe odżywianie się.
- Membrany – uwaga jest skierowana na ulepszanie technologii SEPURAN w celu wydajnej separacji gazów do dalszych zastosowań przemysłowych.
- Rozwiązania kosmetyczne – specjalizacja dotyczy kreowania produktów opartych na naturalnych surowcach dla kosmetyków i sensorycznie zoptymalizowanych preparatów dla produktów do pielęgnacji skóry
- Produkcja uzupełniająca – istota jest opracowywanie produktów i technologii do wytwarzania rozmaitych dodatków chemicznych.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...