Data publikacji: 2018-07-02
Sporządzona przez MarketsandMarkets.com analiza rynku elastomerów akrylowych, uwzględniająca m.in. kauczuk akrylowy ACM oraz elastomer etylenowo akrylowy AEM, jak również segmenty końcowe, tj. motoryzację, budownictwo i inne branże przewiduje, że rynek elastomerów akrylowych wzrośnie z obecnych 648,2 mln dolarów do 983,9 dolarów w 2022 r. Tym samym skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) wyniesie 8,7% w okresie prognozy.
Wzrost rynku elastomerów akrylowych przypisuje się rosnącemu zapotrzebowaniu na pojazdy. Elastomery akrylowe stosuje się do wytwarzania uszczelnień przemysłowych, uszczelek i wyrobów formowanych, czyli najczęściej drobnych, precyzyjnych i wytrzymałych elementów, wykorzystywanych w ogromnych ilościach.
Wśród segmentów końcowych to właśnie przemysł motoryzacyjny będzie napędzał rynek elastomerów akrylowych, generując blisko 30% jego przychodów. Dynamiczny i nieustanny wzrost tej branży można przypisać zwiększającemu się wykorzystaniu elastomerów akrylowych do produkcji m.in. gumowych elementów samochodowych znajdujących się pod maską, typu o-ringi, uszczelki i wężyki. Jednocześnie elastomery akrylowe stosuje się w motoryzacji ze względu na konkurencyjne koszty i ich doskonała odporność na ciepło i olej.
Jeśli chodzi o grupy produktowe, to ACM jest największym i najszybciej rozwijającym się segmentem na rynku elastomerów akrylowych. Wzrost tego segmentu to zasługa niskich kosztów produkcji w porównaniu z AEM oraz dużego zapotrzebowania płynącego z Azji i Pacyfiku, który to region jest najszybciej rozwijającym się w przypadku elastomerów akrylowych. Jest to efekt zwiększonej produkcji samochodów w Indiach, Chinach i Indonezji.
Dodatkowo oczekuje się, że rosnące wykorzystanie elastomerów akrylowych do produkcji elementów znajdujących się pod maską samochodów, zwłaszcza w silniku będzie napędzać wzrost rynku elastomerów akrylowych w Azji.
Wśród najbardziej aktywnych graczy na rynku elastomerów akrylowych – chodzi o producentów i użytkowników - znajdują się takie firmy, jak BASF; DowDuPont; Zeon Corporation; NOK Corporation; Trelleborg AB; DER-GOM; Chengdu Dowhon Industry; Denka Company oraz Kuraray.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...