Data publikacji: 2018-11-15
Grupa Orlen z zadowoleniem przyjęła swoje osiągnięcia za pierwsze trzy kwartały tego roku, jeśli chodzi o sprzedaż własnych asfaltów. Segment asfaltowy zanotował 6% wzrostu przychodów w pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku. Właściwości asfaltów tradycyjnych i wysokomodyfikowanych, które zdecydowanie podnoszą żywotność polskich dróg, doceniają zarówno klienci, jak i kierowcy korzystający z lepszych i trwalszych szlaków komunikacyjnych.
Orlen Asfalt wspólnie ze swoimi oddziałami sprzedał w ubiegłym roku łącznie 1,4 mln ton lepiszcza do budowy nawierzchni drogowych. Obecne wyniki sprzedaży pokazują, że na koniec roku spółka może ustanowić nowy rekord.
- Jesteśmy świadkami wzmożonych inwestycji w sektorze drogowym. Naszym celem jest zaspokojenie popytu na asfalt na krajowym rynku. Konsekwentnie realizujemy nasze plany sprzedażowe, a ponieważ koniunktura jest bardzo korzystna, to mamy nadzieję, że wszystkie te elementy przełożą się na bardzo dobre wyniki na koniec roku – powiedział Marek Pietrzak, prezes Orlen Asfalt.
Tegoroczna sprzedaż Orlen Asfalt to najlepszy wynik na polskim rynku od lat 2011-2012, czyli okresu wzmożonego popytu na asfalt, stymulowanego historyczną ilością inwestycji infrastrukturalnych związanych z organizacją piłkarskich Mistrzostw Europy. Wzrost sprzedaży zanotowały również asfalty wysokomodyfikowane, czyli grupa produktów o najlepszych właściwościach funkcjonalnych ze wszystkich dostępnych obecnie asfaltów.
- Od kilku lat informujemy i edukujemy zarówno inwestorów, jak i projektantów dróg o doskonałych właściwościach asfaltów wysokomodyfikowanych oraz korzyściach ich zastosowania w nawierzchniach drogowych. Rosnąca sprzedaż pokazuje, że robimy to skutecznie, a nasi klienci doceniają jakość i zalety technologii naszych produktów – przyznał Maciej Jankiewicz, członek zarządu Orlen Asfalt.
Segment Asfaltowy Orlenu jest jednym z największych w Polsce i Europie Środkowej dostawców lepiszcza bitumicznego wykorzystywanego do produkcji nawierzchni asfaltowych. Oferta, czyli asfalty drogowe, modyfikowane, wysokomodyfikowane, wielorodzajowe i przemysłowe produkowane są w Płocku i Trzebini, czeskich Pardubicach i Litvinovie oraz w litewskich Możejkach.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...