Data publikacji: 2016-08-23
Polska część firmy transportowej DB Schenker cieszy się z bardzo dobrego wyniku w badaniu SQAS. Uzyskała w nim 95%, co w jej opinii potwierdza wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości operacji logistycznych oferowanych branży chemicznej.
DB Schenker w Polsce został bardzo wysoko oceniony za standardy bezpieczeństwa i jakość operacji logistycznych prowadzonych dla branży chemicznej w ramach badania SQAS (ang. Safety & Quality Assessment System). System zarządzania oraz procedury i praktyki stosowane przez spółkę były sprawdzane na terenie chorzowskiego magazynu logistycznego oraz w biurze zarządu.
Uzyskany wynik w postaci 95% jest znacznie wyższy niż średnia dla branży logistycznej i dystrybucji towarów chemicznych, który to oscyluje wokół 80%. Tym samym świadczy o spełnianiu bardzo wysokich standardów w obrocie towarami chemicznymi. Szczególne uznanie audytora wzbudziło podejście do bezpieczeństwa pracowników. Przykładem jest tu realizacja programu BBS (ang. Behavior-based safety), który służy identyfikowaniu i eliminacji potencjalnych zdarzeń ryzykownych na podstawie obserwacji samych pracowników.
- Kultura Lean budowana w DB Schenker miała znaczący wpływ na osiągnięty wynik. Dzięki wykorzystaniu narzędzi Lean Management pracownicy doskonalą środowisko pracy, traktując bezpieczeństwo jako priorytet. Wymagające badanie SQAS weryfikuje nasze działania w tym zakresie. Tym samym możemy wspierać procesy biznesowe najlepszych firm na rynku – mówi Janusz Górski, prezes DB Schenker w Polsce.
Badanie obejmowało dwa obszary. Pierwszy z nich zawierał szczegółowe pytania m.in. z obszaru CSR, HR, compliance, prawa pracy i procedur dotyczących informacji, operacji oraz mienia. Drugi dotyczył takich zagadnień, jak ochrona przeciwpożarowa, bezpieczeństwo i higiena pracy, przebieg procesów związanych z obrotem materiałami chemicznymi oraz komunikacja z klientem i innymi partnerami.
To już kolejny audyt SQAS w DB Schenker w Polsce. Poprzednie badanie było przeprowadzone w listopadzie 2014 r. w innych jednostkach firmy. Ówczesny wynik wyniósł 90%.
Badanie SQAS pozwala sprawdzać poziom bezpieczeństwa i jakość działań operacyjnych podejmowanych w obrocie produktami chemicznymi, zarówno obojętnymi, jak i niebezpiecznymi (ADR, RID, ADN) oraz materiałami szczególnego ryzyka HCDG. Badanie zostało wprowadzone na rynek w 1995 r. przez Cefic. Raport SQAS jest ważny trzy lata i zawiera wskazania obszarów ocenionych dobrze, jak również pola, na których należy podjąć działania doskonalące.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...