Data publikacji: 2018-11-21
Dachser, globalny operator logistyczny, zainwestuje ponad 20 mln euro w rozbudowę centrum logistycznego w mieście Malsch, położonym niedaleko Karlsruhe w Niemczech. Powierzchnia nowego magazynu wynosi blisko 22 tys. m2 i zapewnia miejsce dla ok. 43 tys. palet. Obiekt został zaprojektowany tak, by umożliwić odpowiednie przechowywanie produktów chemicznych oraz towarów niebezpiecznych, takich jak farby, powłoki i kleje. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r.
Dachser działa w Malsch od 2012 r. Niemieckie miasto stało się kluczową lokalizacją dla operatora ze względu na doskonałe połączenia z Francją, stanowiącą główny kierunek eksportu niemieckich chemikaliów. Decyzja o rozbudowie centrum logistycznego została podjęta w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony firm z branży chemicznej.
- Badenia-Wirtembergia jest jednym z pięciu wiodących niemieckich landów pod względem przychodów w ramach branży chemicznej. W związku z tym jest tutaj duży popyt na współpracę z partnerem logistycznym, który zapewni bezpieczny transport oraz właściwe przechowywanie produktów chemicznych - mówi Bernd Grossmann, dyrektor generalny oddziału Dachser Malsch.
Dachser ma duże doświadczenie w zakresie obsługi towarów niebezpiecznych. Firma dysponuje obszarem biznesowym Dachser Chem-Logistics, oferującym rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów z tego sektora.
- Przeprowadziliśmy w ostatnich kilku latach wiele inwestycji w ramach logistyki kontraktowej, tworząc ponad 500 tys. nowych miejsc paletowych. Dzięki nowemu obiektowi do obsługi materiałów niebezpiecznych możemy oferować silną sieć dla przemysłu chemicznego w południowo-zachodnich Niemczech, ze specjalnie wyposażonymi magazynami w Karlsruhe, Mannheim, Überherrn i Ulm - mówi Alexander Tonn, dyrektor zarządzający Dachser European Logistics w Niemczech.
Nowy obiekt w Malsch podzielono na dziewięć sekcji odgrodzonych od siebie zaporami ogniowymi. Każda z poszczególnych części magazynu będzie wyposażona m.in. w automatyczny system gaśniczy ze spryskiwaczami sufitowymi, a także w dodatkowe zraszacze wmontowane w półki. Większość sektorów będzie posiadać instalacje ostrzegające przed wyciekiem gazu oraz system przeciwpożarowy z wykorzystaniem piany gaśniczej. Co więcej, w posadzkę ze zbrojonego betonu wbudowane zostaną specjalne arkusze uszczelniające, które w połączeniu ze specjalną niższą konstrukcją podłogi będą w stanie zatrzymać więcej wody użytej do ugaszenia ognia. Tymczasem bariery przy studzienkach ściekowych zapewnią dodatkową ochronę przed skażeniem wód gruntowych.
Dzięki blisko 29,1 tys. pracownikom w 396 lokalizacjach na całym świecie, Dachser w 2017 r. osiągnął przychody w wysokości 6,12 mld euro. Obsłużył 81,7 mln przesyłek o łącznej masie wynoszącej 39,8 mln ton. Posiada swoje struktury w 44 krajach.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...