Data publikacji: 2013-07-29
Firma Cornelius Polska wzbogaciła swoją ofertę produktową o nowe pigmenty fosforescencyjne. Ich producentem jest japońska firma Matsui International Company.
Nowe pigmenty oferowane na rodzimym rynku przez Cornelius Polska posiadają zdolność świecenia światłem własnym po uprzednim naświetleniu. W zależności od koloru świecą od kilku minut do ponad 24 godzin. Możliwości ich zastosowania są szerokie i obejmują zabawki, nadruki na odzieży i gadżetach oraz rozmaite zastosowania przemysłowe, np. znaki informacyjne lub identyfikatory. Pigmenty mogą być wykorzystywane w układach wodnych i rozpuszczalnikowych.
Dodatkowo na serię dostępnych teraz w palecie Cornelius japońskich pigmentów składają się pigmenty zmieniające kolor. Mowa o pigmentach termochromicznych, fotochromicznych oraz hydrochromicznych.
Te pierwsze zmieniają kolor pod wpływem temperatury i ma to charakter już nieodwracalny.
Z kolei pigmenty fotochromiczne zmieniają kolor pod wpływem słońca i promieniowania ultrafioletowego. Są dostępne w wariancie żółtym, niebieskim i purpurowym. Mogą być stosowane zarówno w układach wodnych, rozpuszczalnikowych, jak i plastizolowych. Możliwości ich wykorzystania są praktycznie nieograniczone. Można je użyć np. przy produkcji kubków, chcąc uzyskać logo zmieniające kolor, gdy napój uzyska odpowiednią temperaturę.
Ostatni typ pigmentów, czyli te hydrochromiczne, dostępne są w postaci gotowej do aplikacji pasty. Pod wpływem wody staje się ona przezroczysta, a gdy wyschnie ponownie przybiera biały kolor. Pigmenty hydrochromiczne mogą być używane do drukowania metodą sitodruku na tkaninach lub na wodoodpornym papierze. Przykładem ich zastosowania jest choćby parasol - padający deszcz sprawia, że biały nadruk znika i odsłania nowy element graficzny.
Cornelius to europejski dystrybutor specjalistycznych surowców chemicznych obecny w Polsce od 2007 r. Największą aktywnością firma może się pochwalić w odniesieniu do branży kosmetycznej, spożywczej i farmaceutycznej, ale od początku 2012 r. działa też w szeroko pojętej branży przemysłowej.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...