Data publikacji: 2016-05-13
BASF Polska zorganizował we Wrocławiu wydarzenie o nazwie Chemia dla przyszłości. W ten sposób firma chciała pokazać, co w praktyce oznacza dla niej hasło „Tworzymy chemię dla zrównoważonego rozwoju”.
- Dzień Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju to święto współczesnego biznesu, który kreując innowacyjne technologie odpowiada na aktualne wyzwania gospodarcze, społeczne, środowiskowe. Jesteśmy dumni, że BASF może z sukcesem wdrażać tego typu rozwiązania także na polskim rynku. Nie byłoby to możliwe bez naszych partnerów biznesowych, którzy dostrzegają potencjał innowacji BASF i wspierają nas w ich codziennym doskonaleniu. Dzień Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju podkreśla nasze zaangażowanie w rozwój tej współpracy we wszystkich obszarach aktywności biznesowej BASF w Polsce - powiedział Andreas Gietl, dyrektor zarządzający BASF Polska.
Wymienił on przy tym najważniejsze wyzwania współczesnego świata: w 2050 r. liczba ludności globu ma przekroczyć 9,6 mld osób, z czego blisko 70% będą stanowili mieszkańcy miast. Według prognoz zapotrzebowanie na żywność wzrośnie o 30%, a potrzeby w zakresie surowców energetycznych o 50%. Dlatego tak ważne jest dostosowanie rozwiązań nie tylko do oczekiwań rynku, ale także potrzeb społeczeństwa oraz globalnych wyzwań, np. dynamicznego rozwoju mobilności. I takich rozwiązań dostarczać ma właśnie BASF.
W połączeniu z Dniem Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju dokonano również otwarcia drugiego laboratorium chemicznego BASF ulokowanego w Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Pierwsze takie laboratorium uruchomiono w 2015 r. Powstanie laboratorium to kolejny etap realizacji partnerskiej umowy o współpracy, którą BASF Polska i Humanitarium podpisały pod koniec 2014 r.
W trakcie ceremonii zaprezentowano liczne eksperymenty chemiczne, stworzono możliwość samodzielnego przygotowania żelu do mycia i kremu na bazie produktów działu Personal Care BASF, a także pod okiem ekspertów BASF Polska i Wrocławskiego Centrum Badań umożliwiono prace chemiczne z wykorzystaniem sprzętu stosowanego w specjalistycznych laboratoriach badawczych.
W obu laboratoriach jednorazowo w eksperymentach będzie mogło uczestniczyć 30 osób, głównie dzieci i młodzieży. Dotychczas z możliwości tej skorzystało już ok. 10 tys. uczniów, którzy dzięki zajęciom mogą odkrywać niezwykły świat chemii. Warsztaty organizowane w działającej już jednostce skierowane są do dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych: od 4 do 16 lat. Ideą jest indywidualne zaangażowanie uczestników, które pozwala najmłodszym wcielić się w rolę małych naukowców. Nauka przez bezpośrednie doświadczanie zjawisk ma popularyzować chemię i zachęcać do jej samodzielnego poznawania na wszystkich poziomach edukacji.
W przyszłości w nowo otwartym laboratorium część doświadczeń będzie realizowana na podstawie scenariuszy opracowanych przez specjalistów BASF i z wykorzystaniem innowacyjnych produktów firmy, m.in. granulatu Neopor oraz składników stosowanych w przemyśle kosmetycznym.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...