Data publikacji: 2015-05-11
W trakcie Międzynarodowej Konferencji ETICS, która odbyła się w mazowieckim i zgromadziła przedstawicieli branży chemii budowlanej, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń(SSO) opublikowało nowe wytyczne w zakresie instalacji systemów ociepleń.
Konferencja ETICS (7-8 maja 2015 r.) odbyła się w Ożarowie Mazowieckim. Uczestniczyło w niej 125 osób, reprezentujących największe polskie firmy działające m.in. w branży chemii budowlanej. Podczas zorganizowanego przez SSO spotkania opublikowano zaktualizowane warunki techniczne dla prac elewacyjnych związanych z ociepleniem. Opracowanie zatytułowane „Wytyczne ETICS” jest efektem wielomiesięcznej pracy specjalistów skupionych w Komisji Technicznej Stowarzyszenia.
– Prawidłowa instalacja systemu ociepleń to jeden z elementów, które decydują o powodzeniu inwestycji ociepleniowej. Nasze stowarzyszenie zawsze to podkreśla i wspiera wykonawców w ich dążeniu do jakości realizowanych prac. Staramy się popularyzować najwyższe standardy także wśród pozostałych uczestników procesu ociepleniowego. Opracowane obecnie warunki techniczne wykonawstwa, oceny i odbioru robót elewacyjnych z zastosowaniem ETICS to już trzecia edycja publikacji o tej tematyce naszego autorstwa. Jesteśmy przekonani, że aktualne wytyczne SSO będą jednym z najważniejszych źródeł wiedzy dla fachowców zajmujących się pracami ociepleniowymi – powiedział Jacek Michalak, prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń.
Prezes SSO zwrócił uwagę na wyjątkowość „Wytycznych ETICS”, które powstały dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu ekspertów z wiodących firm z branży ociepleń, pracujących wspólnie w Komisji Technicznej Stowarzyszenia.
– W grupie tej kumuluje się najlepsza w Polsce wiedza, doświadczenie i dobre praktyki oraz świadomość potrzeb rynku. Takie unikalne połączenie jest gwarancją obiektywizmu i neutralności oraz poziomu merytorycznego opracowywanych dokumentów – dodał szef SSO.
„Wytyczne ETICS” opisują sposób wykonywania robot ociepleniowych, określają metody oceny podłoża wraz z niezbędnymi czynnościami przygotowawczymi oraz zawierają wymagania dotyczące kontroli i odbioru robót. Adresowane są do wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego związanego z wykonywaniem ociepleń ścian zewnętrznych budynków, czyli inwestorów, inspektorów nadzoru, firm wykonawczych, kierowników budów oraz projektantów. Są odpowiedzią na rozwój technologii ETICS oraz zmieniające się przepisy, a także coraz bardziej rygorystyczne wymagania w zakresie izolacyjności ścian.
– W naszej publikacji zwracamy uwagę na znaczenie prawidłowego przebiegu ogółu prac ociepleniowych, począwszy od zaprojektowania ocieplenia, uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji i doboru tylko kompletnych, systemowych zestawów materiałów. Szczegółowo opisujemy poszczególne etapy wykonania ocieplenia, zgodnie z aktualnymi wymaganiami. Z tak dokładną instrukcją wykonawca na pewno ustrzeże się błędów, które mogą zaważyć na efekcie robót i zmniejszyć efektywność energetyczną budynku – ocenił Dariusz Matysik, koordynujący przygotowanie nowych wytycznych z ramienia Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...