Data publikacji: 2013-10-03
Austriacki koncern Borealis sprzedał szwajcarskiej spółce Urea Casale należące do siebie opatentowane technologie otrzymywania melaminy oraz związane z nimi prawa własności intelektualnej.
Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy Borealis, decyzja była podyktowana strategią, która zakłada skupienie się wyłącznie na produkcji melaminy i odejściu od wieloletniego licencjonowania technologii jej wytwarzania. W nowe ręce powędrowały dwie technologie wysokociśnieniowe: Melamine High Pressure Process Technology oraz Super High Pressure Process Technology.
- Dostawcy technologii dla przemysłu azotowego mogą teraz wzmocnić swoje działalności biznesowe i włączyć stworzone przez nas rozwiązania w skład własnego portfolio – przyznał Markku Korvenranta, wiceprezes koncernu Borealis w dziale Base Chemicals.
Aktualnie austriacki koncern wytwarza melaminę w dwóch fabrykach. Pierwsza znajduje się w rodzimym Linzu, druga w niemieckim Piesteritz. Żadna z nich nie zostanie dotknięta konsekwencjami finalizowanej transakcji.
Spółka Urea Casale to światowy lider w dziedzinie projektowania i remontów instalacji mocznika. Należy do Grupy Casale, która z kolei specjalizuje się w projektowaniu i remontach instalacji amoniaku i metanolu.
W oparciu o zdobyte na przestrzeni lat know-how i posiadane prawa własności intelektualnej, rozwijane w oparciu o 500 wzorcowych projektów zrealizowanych na całym świecie, Grupa nabyła doświadczenie w produkcji amoniaku, metanolu i mocznika. Koncentruje się na rozwoju i licencjonowania opatentowanych technologii oraz posiada pełną zdolność do świadczenia usług wymaganych do skutecznego realizowania projektów, w tym projektów pod klucz.
- Dzięki silnej synergii związanej z procesem produkcji mocznika, nabyta przez nas technologia melaminy doskonale pasuje do portfela posiadanych technologii procesowanych - mówi stojący na czele Grupy Casale Giuseppe Guarino. - Od teraz będziemy mogli zaoferować odbiorcom absolutnie nowatorską technologię produkcji, która może być ściśle zintegrowana z instalacjami mocznika. Jesteśmy pod wrażeniem wydajności metody wytwórczej koncernu Borealis i jej prostoty. Tego typu kombinacja prowadzi do zmniejszenia nakładów inwestycyjnych, wysokiego poziomu bezpieczeństwa eksploatacji, a w zestawieniu z efektywnością procesu do obniżenia kosztów produkcji.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...